KRAINA OLIMPIA 2018

Po udanych dwóch latach prowadzenia wakacyjnego projektu na dziedzińcu przed dawnym kinem Olimpia chcemy nadal kontynuować działania z dziećmi i najbliższymi mieszkańcami zmierzające do ożywiania tej coraz piękniejszej przestrzeni. Sprawdzona formuła, której punktem wyjścia jest wiara w niezwykłą kreatywność dzieci również w tym roku zakłada, że to one będą głównymi kreatorami tego co ostatecznie znajdzie się, zrodzi na dziedzińcu. Doświadczone artystki zaproszone do współpracy stworzą wraz z dziećmi niezwykłe instalacje, ozdoby a w tym roku również spektakl teatralny z ich udziałem. Podobnie jak w zeszłym roku do programu warsztatów chcielibyśmy dołączyć cykl kilku darmowych spektakli granych na otwartej przestrzeni, który przyciągnął do Krainy wielu odbiorców z całego miasta i poza samą animacją czasu wolnego ukazywały szerokie spektrum działań możliwych w teatrze dla dzieci.

 

W 2018 roku za cykl plastyczny odpowiedzialna będzie Małgorzata Bartosik, która współpracowała z nami przy pojedynczych warsztatach w poprzednich latach i to ona odpowiedzialna jest za przepiękne ozdoby stwarzane co roku przez dzieciaki.

 

W ramach lipcowej mikro rezydencji Gosia chce zrealizować cykl warsztatów „Szał niebieskich ciał”, który zakłada stworzenie instalacji z kul, które miałby zostać zawieszone między drzewami a budynkiem dawnego kina Olimpia. Poszczególne planety będą zawierały mechanizmy rozświetlające je od środka, co w rezultacie sprawi, że staną się również lampionami i obok zeszłorocznych rzeźb Milosza Flisa i szałasów skonstruowanych przez dzieci będą całoroczną ozdobą dziedzińca.

 

Planety i ciała niebieskie hand made będą swoją pracą angażowały uczestników i bywalców Krainy Olimpii, głównie dzieci i ich rodziców, dla których co roku realizowany jest wspomniany program. Warsztat rysunkowy, podczas którego zaprojektują własną planetę, gwiazdę czy asteroidę będzie stanowił bazę do realizacji zadania przestrzennego, jak również będzie materiałem do tworzonego podczas Krainy Olimpii ‚cosmozina’ – dla większości pierwszego zbiorowego wydania z własnymi dziełami (zin – alternatywny magazyn, drukowany w niskim nakładzie, składający się z przedrukowanych grafik, rysunków, wierszy itp.).

 

 

HARMONOGRAM:

WSTĘP WOLNY

 

 

8 VII / 12:00-18:00

 

PIKNIK SĄSIEDZKI NA DZIEDZIŃCU

 

Zabieramy koce i przychodzimy na sąsiedzką niedzielę na dziedzińcu!

 

Będzie muzyka, popkorn, tańce, wspólne odnawianie zeszłorocznych rzeźb, mebli i ozdób: razem stwórzmy przyjazne miejsce, w którym chce się spędzać czas.

 

O muzyczną atmosferę zadbają DJki z Życie na fali

 

14-15 VII / 11:00-16:00

 

SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

 

PROJEKTOWANIE

 

Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia KOSMOZINA, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa!

 

 

21-22 VII / 11:00 – 16:00

 

SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

 

KREOWANIE

 

W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety.

 

 

28-29 VII / 11:00 – 16:00 

 

SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

 

ORBITOWANIE

 

Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos!

 

_______________________________________________________________________________

 

Patronat:

MiastoDzieci.pl
CzasDzieci.pl

 

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie „Centrum Warte Poznania”.