NOWA GENERACJA 2018 – WERDYKT

Ogłaszamy zwycięzcę konkursu na rezydencję teatralną „Nowa Generacja 2018”! Do Konkursu organizowanego przez Centrum Rezydencji Teatralnych SCENA ROBOCZA zakwalifikowano 42 projekty. Po długich i ciężkich obradach jury wybrało projekt, którego premiera odbędzie się jesiennią tego roku. Jury również podkreśla wysoki poziom nadesłanych wniosków, wśród których znajduje się wiele  bardzo interesujących pomysłów godnych realizacji, niestety laureat mógłbyć tylko jeden.

 

 

 

Jury obradowało w składzie:

 

  1. Stanisław Godlewski
  2. Ewa Kaczmarek
  3. Aleksandra Kołodziej

 

 

LAUREATEM KONKURSU JEST: 

 

Direct Message ze spektaklem „Bromance”

 

 

 

Uzasadnienie werdyktu:

 

Członkowie jury uznali ten projekt za najbardziej interesujący, ponieważ stawia problematykę męskości i relacji pomiędzy mężczyznami w nowym świetle: bez nadmiernej seksualizacji oraz reprodukowania kulturowych stereotypów. Proponowany temat jest szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, gdy na nowo próbuje się zdefiniować płciowość w różnorakich kontekstach: biologicznym, społecznym, kulturowym, politycznym i ekonomicznym.

 

 

Laureat konkursu otrzyma:

  1. środki na realizację premiery teatralnej w wysokości 10000 zł brutto;
  2. możliwość korzystania z sali teatralnej, wyposażenia technicznego będącego w dyspozycji Organizatora, pomoc techniczną, organizacyjną i promocyjną w trakcie trwania rezydencji  (lipiec-wrzesień 2018 roku)
  3. dokumentację fotograficzną oraz spot filmowy z premiery do dyspozycji własnej
  4. propozycję kolejnych prezentacji zrealizowanej premiery w ramach repertuaru CentrumRezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na podstawie odrębnej umowy.                 .

 

Protokół z posiedzenia Jury w konkursie „NOWA GENERACJA” zorganizowanego w ramach projektu SCENA ROBOCZA z dnia 25 czerwca 2018 rroku do pobrania w załączniku.