BUDUJEMY WIELKIE OBIEKTY GRAJĄCE

Małe Instrumenty

Czas zacząć kolejny etap budowy na placu! Tym razem podczas warsztatów zbudujemy wielkoformatowe obiekty grające: instrumenty uruchamiane przez człowieka, wrażliwe na zmiany warunków atmosferycznych, napędzane przez wiatr i deszcz. Chcemy wykorzystać potencjał twórczy drzemiący głęboko w małych i dużych.

 

Podczas dwutygodniowych warsztatów zrealizujemy pomysły, które pojawiły się podczas Samoróbki. Warsztaty rozpoczną się od wspólnego zbadania terenu dziedzińca, poszukamy optymalnego miejsca na nasze obiekty, obserwując funkcjonalność placu, jego swoisty rytm.

 

Warsztaty w pierwszej części skierowane są do osób dorosłych ze względu na używane narzędzia i materiały (drewno i stal), lecz w kolejnych etapach takich jak montaż, ozdabianie i drobne prace wykończeniowe do współpracy zapraszamy również najmłodszych.

 

Dwutygodniową mikrorezydencję Małych Instrumentów zakończy się piknikiem i wspólnym koncertem na dziedzińcu przygotowanym przez zespół Małe Instrumenty wraz z uczestnikami warsztatów.

 

 

🐞 Warsztaty dla dzieci i dorosłych od 10. roku życia
🐞 Obowiązują zapisy: biuro@scenarobocza.pl

 

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu KRAINA OLIMPIA 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

 

 

 

 


 

 

Tegoroczna edycja projektu „Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki” skupia się na MUZYCE 🎶
Przygotowujemy warsztaty dla różnych grup wiekowych, na placu pojawią się nowe obiekty, zaprosimy na pikniki sąsiedzkie oraz mikro-koncerty i sety DJ-skie.

 

 

Pełny harmonogram działań w ramach programu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 znajdziesz TU