CAŁE ŻYCIE W DRESACH

Justyna Tomczak-Boczko / Teatr Ba-Q

Spekatakl grany w ramach konkursu „The Best OFF” organizowanego przez portal teatralny.pl, czasopismo „nietak!t” oraz partnerskie sceny repertuarowe: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

 

„Come True”, „Całe życie w dresach” oraz „Nie mów nikomu” zakwalifikowały się do 21 spekatkli konkursowych wybranych z 224 zgłoszonych. 


„The best OFF” to nagroda teatralna, na jaką teatr offowy czekał od dawna. Pierwszy raz w historii polskiego offu powstaje ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery. Nagroda dla zwycięzcy? Rekomendacja do tournee po pięciu dużych instytucjonalnych scenach w kraju.

 

więcej informacji: http://off-konkurs.pl/

 

 

Bilet do kupienia również w pakiecie za 30 złotych na 3 konkursowe spektakle prezentowane w 1 weekend:

 

11 V 2018 COME TRUE / Michał Stankiewicz / https://bit.ly/2EWoKSj

 

12 V 2018 CAŁE ŻYCIE W DRESACH / Teatr Ba-Q / https://bit.ly/2EWoKSj

 

13 V 2018 NIE MÓW NIKOMU / Adam Ziajski / https://bit.ly/2EWoKSj

 

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

 

WYRÓŻNIENIA:

Spektakl „Całe życie w dresach” został wybrany z pośród 224 nadesłanych do finałowego oczka 21 w konkursie „The Best OFF”

 

Wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”

 

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

 

 

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko

Reżyseria: Przemek Prasnowski

Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski

Obsada: Justyna Tomczak – Boczko

Muzyka: Maciej Kuśnierz

Kostiumy: Dorota Słomczyńska

Wizualizacje: Hacen Sahraoui

Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski

Czas trwania: 50 min.

Produkcja: Fundacja Barak Kultury

Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu

Partner projektu: Magiel Fitness Klub

_________________________________________________________________________________________________________________

Justyna Tomczak-Boczko Aktorka i założycielka Teatru „Y”, tłumaczka, nauczycielka hiszpańskiego.

Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania, była współautorką i aktorką spektakli i happeningów teatralnych. W 2005 r. podczas pobytu na stypendium w Meksyku zagrała główną rolę w spektaklu „Król Ubu” w reżyserii Beto Ruiza. W tym samym roku zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym Ojo por ojo, w reżyserii Jose Luisa Fuentes.

 

Z reżyserem Beto Ruiz wystawiła w Poznaniu spektakl „Pozioma Pionowa” na podstawie „Szklanego klosza” Sylvii Plath. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku i Polski.

 

Justyna skończyła politologię oraz filologię hiszpańską. W 2011r. zrealizowała monodram „Cały ten Meksyk”. Pokazała go tylko raz. Potem urodził się Jeremi. który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna. Jednocześnie studiuje na językoznawstwie i robi dzienny doktorat, a dla przyjemności czyta masę kryminałów.

Wróciła na scenę monodramem „Całe życie w dresach”, który zrealizowała z Teatrem Ba-Q. Spektakl miał premierę 4 listopada 2016 roku.

 

Teatr Ba-Q. Przyjaciele różnorodności – mission possible

Jesteśmy grupą z Polski, powstałą w 2009 roku w Poznaniu. Swoimi realizacjami połączyliśmy wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Q współpracują m.in. aktorzy – imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak -Boczko. Liderem teatru jest  Przemek Prasnowski, aktor i reżyser dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Głównymi bohaterami spektakli Ba-Q są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem