Dziewczyny! Potrzebujemy Waszych pamiętników!

Poszukujemy pamiętników młodych dziewczyn, nastolatek, wchodzących w dorosłe życie młodych kobiet, kobiet i dziewczyn trans oraz generalnie wszystkich osób z doświadczeniem życia jako kobieta. Wasze pamiętniki staną się bazą dla projektu Oli Jakubczak rozwijanego w ramach rezydencji w Scenie Roboczej.

 

Szukamy pamiętników zarówno pisanych przez współczesne dziewczyny, jak i przedstawicielki wcześniejszych pokoleń. Jeśli Wasze mamy lub babcie prowadziły takie zapiski i przechowują je gdzieś w szufladach, przekażcie im naszą prośbę!

 

Pamiętniki można oddać osobiście w biurze Sceny Roboczej, wysłać na nasz adres lub zostawić anonimowo w portierni siedziby teatru w kopercie z dołączonym adresem zwrotnym. Wszystkie zeszyty zostaną oddane właścicielkom po zakończeniu prac nad projektem. Chętne autorki zostaną także zaproszone na warsztaty, które będą częścią pracy nad spektaklem.

 

Będziemy badać pamiętniki jako dokumenty historyczne, narzędzia ekspresji, narzędzia auto-terapeutyczne, formę literacka. Te tak często lekceważone zapiski dziewczyn dają wgląd w codzienne doświadczenia, odkrywają sposób w jaki dziewczyny postrzegają same siebie i swoją rolę w świecie, dynamikę relacji, pozycję i modele kobiecości, które przyjmują i zaczynają praktykować. Są świadectwem zupełnie wyjątkowego odczuwania rzeczywistości, szukania własnego w niej miejsca, mierzenia się z oczekiwaniami wobec siebie i innych, etc. Intymne historie staną się materiałem do pracy nad spektaklem opowiadającym o tworzeniu się kobiecego podmiotu i różnych modelach kobiecości funkcjonujących i przekazywanych przez pokolenia polskich kobiet.  Napiszmy ten scenariusz Waszymi słowami!

 

Jeśli macie pytania, chciałybyście się spotkać zanim podarujecie nam swoje zapiski, śmiało kontaktujcie się z naszą producentką:
mail: a.kolodziej@scenarobocza.pl
tel.: 795 577 022

 

adres do wysyłki:
Aleksandra Kołodziej
SCENA ROBOCZA
ul. Grunwaldzka 22
60-785 Poznań