KONTRAKT

TEATR TRYBIK

Europa się zestarzała. Czy to znak, że czas na nadejście dynamiczniejszej kultury? Gdzie Europejczycy zatracili swoją tożsamość? Spektakl opowiada o relacji pomiędzy zmęczoną, wyczerpaną Starą Europą a nowym, „barbarzyńskim” światem migrantów.

 

FESTIWAL TEATRÓW STUDENCKICH START

Festiwal Teatrów Studenckich START to unikalny przegląd konkursowy spektakli przygotowanych przez studentów uczelni nieartystycznych z całego kraju. Przez cztery dni imprezy odbędzie się ich aż dziesięć, a towarzyszyć im będzie cykl pokazów performatywnych i wydarzenia muzyczne. Jury, w którym zasiądą Joanna Nowak, Marcin Kęszycki oraz Juliusz Tyszka, zadecyduje o nagrodzeniu jednego z występujących teatrów nagrodą Grand Prix Festiwalu. Jest to szansa na spotkanie i konfrontację podejść do aktywności studentów w sferze kultury. Festiwalowe spektakle obejrzeć będzie można na deskach Sceny Roboczej, jak również Teatru Polskiego, Teatru Ósmego Dnia i Jeżyckim Centrum Kultury.

 

Organizatorami wydarzenia są – Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.


Uczelnia/ Miasto pochodzenia: ​Politechnika Częstochowska, Częstochowa
Obsada:​ Krzysztof Rutkowski, Tomasz Pietrzak
Czas trwania: ​60 minut