spektakl „Bajka o Pięknym Łabędziu”

Teatr Wierzbak Plus – Artur Szych

Lekki wierszowany tekst, lalki nawiązujące do klasyki teatru marionetek belgijskich, przestrzenna metamorficzna dekoracja, to niewątpliwie walory tego przedstawienia.

Tekst, inscenizacja – scenografia, dekoracje, lalki, aranżacja przestrzeni scenicznej, reżyseria, opracowanie muzyczne – wykonanie Artur Szych.

Spektakl porusza między innymi problemy wyobcowania, bycia innym w grupie, budowania relacji z otaczajacym światem. Każdy „odmienny” – może mieć problemy z odnalezieniem się w środowisku, które działa według od zawsze ustalonych zasad, które tak samo kwacze. Każdy może stanąć przed koniecznością  zmiany miejsca życia, opuszczeniem domu rodzinnego. Każdy bywa samotny. Każdy zachowuje w pamięci słowa jakie kierują do niego najbliżsi. Słowa i zachowania, które albo niszczą albo wzmacniają. To spektakl o kolorowym ale niemiłym dzieciństwie, o Pewnej Kaczce Dobrej Matce, o Ludziach i Szarej Istotce, która staje się Pięknym Łabędziem. Każdy z nas widzów bywa szarą istotką, i każdy z nas widzów pragnie być Pięknym Łabędziem. Dlatego wielu widzów – niezależnie od wieku – emocjonalnie identyfikuje sie z bohaterami „Bajki o Pięknym Łabędziu”. Bajki sięgajacej korzeniami do andersenowskiego „Brzydkiego Kaczatka”, ale osadzonej w realiach dzisiejszego świata.

Spektakl adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczania początkowego (klasy 0 – III).

wstęp wolny

Zadanie kulturalne jest finansowane ze środków Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”

„Teatr Wierzbak Plus – Artur Szych” – twórca Nieinstytucjonalnej Inicjatywy Artystyczno Edukacyjnej „Wierzbak Plus – Artur Szych”, w której działają Studio Warsztatu Teatralnego oraz Teatr (www.wierzbakplus.pl) – 2010, współtwórca nieinstytucjonalnych teatrów zawodowych: Studio Teatralne Blum (www.blum.free.art.pl ) – 2003, Studio Teatralne Polgest -1994, Teatr Wierzbak -1982 Realizuje projekty edukacyjno artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach różnych struktur organizacyjnych, zarówno w kraju i zagranicą. Prowadzi autorskie cykliczne oraz okazjonalne warsztaty parateatralne w szkołach i ośrodkach kulturotwórczych(Poznań, Pniewy, Piła).