TRIODRAM

Katarzyna Pawłowska

TRIODRAM jest kolejnym spektaklem Katarzyny Pawłowskiej z Teatru Porywacze Ciał , w którym źródłem inspiracji do napisania scenariusza były częściowo autentyczne historie uczestników projektu Akademia Teatru Alternatywnego.

W spektaklu na scenie spotyka sie trzech mężczyzn o zupełnie różnych osobowościach. Każdy z nich ma swoje dewiacje i swoje tęsknoty. Czy odważą się chociaż częściowo mówić wprost o swoim życiu intymnym w obecności publiczności?

Impulsem do powstania projektu było spotkanie trzech aktorów podczas Akademii Teatru Alternatywnego. Każdy z nich miał w zamyśle stworzenie monodramu. Pomimo różnic związanych z temperamentem, wrażliwością i osobistymi doświadczeniami połączyła ich przyjaźń oraz niecodzienny pomysł, by zawrzeć trzy odrębne monodramy w jednym spektaklu.

Spektakl zrealizowany w ramach Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA:
Katarzyna Pawłowska – współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał ( 1992r.)
oraz Studia Osobowości TPC ( 2013r ) ;
aktorka , scenarzystka i reżyserka . W 2015 r. przyczyniła sie do powstania premiery spektaklu „Dextral” w Katowicach. Napisała i wyreżyserowała spektakl z osobami , które wybrała podczas castingu i które spotkały sie na scenie kilka dni przed premierą. Scenariusz powstał częściowo na podstawie osobistych historii, pragnień i refleksji uczestników projektu.

WYSTĘPUJĄ:

Dominik Smaruj – współtwórca, scenarzysta i aktor szczecińskiego Teatr Nowego (dawniej Teatru Na Chwilę). Absolwent kulturoznawastwa. Ukończył Akademię Teatru Alternatywnego w ramach ESK 2016. Od prawie 10 lat związany z nurtem teatru alternatywnego. Występował m.in. na deskach: Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu, Instytutu Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, w Irlandii, Niemczech, na Ukrainie, jak i w szczecińskich barach, na przystankach, czy w prywatnych mieszkaniach. Grając w teatrze zdobył łącznie 21 Nagród Głównych.
Uzależniony od bajek i słodyczy.

Davit Baroyan – aktor, Ormianin urodzony w Erewaniu – od 1994 roku mieszka w Polsce. W latach 2007-2012 pracował z opolskim teatrem Piktogram występując w spektaklach: „Drugi pokój” Z. Herberta, „Balladyna” J. Słowackiego oraz „Faust – 7 grzechów głównych” J.W. Goethego. W latach 2010 – 2012 współpracował z goleniowskim teatrem Brama biorąc udział w spektaklu „Apoteoza – Uczucie w dźwięku”. Obecnie pracuje we wrocławskim Teatr ZAR jako muzyk/aktor przy spektaklach „Armine, Sister” oraz „Medee. O przekraczaniu”.
Najczęściej wie czego chce.

Hubert Kożuchowski – aktor, animator kultury. Ukończył Studio Aktorskie Teatru Porywacze Ciał oraz Akademię Teatru Alternatywnego w ramach ESK 2016. Współpracował z Teatrem Porywacze Ciał, Interdyscyplinarną Grupą Teatralna ASOCJACJA 2006, Teatrem Ba-Q, Teatrem Tańca Koinspiracja, Studiem Teatralnym Blum. Twórca Festiwalu Wilda w ruchu.
Systematycznie odwiedza siłownię i ma kota Staszka.