WARSZTATY: SOBĄ TAŃCZENIE

Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

🐞  Wydarzenie bezpłatne

🐞  Wiek: 7-12 lat

 

 

Termin: 25 – 28 sierpnia / 10:00 – 14:00

 

 

SOBĄ TAŃCZENIE to warsztaty alternatywnej motoryki, czyli ruchu z uważnością na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

 

Postaramy się rozpoznać proste, uniwersalne zasady określające ruch. Poprzez pracę w technice tańca współczesnego, a także z własnym, improwizowanym, intuicyjnie wyodrębnionym materiałem ruchowym. Będziemy szukać języka artystycznego budującego prosty komunikat z odbiorcą. Podążymy ścieżką, na której ciało determinuje myśl a myśl ciało. To współistnienie jest dla nas warunkiem kreowania ruchu w pełni świadomego, a jednocześnie pozwalającego na swobodny przepływ energii. Odwołamy się do ruchu spontanicznego, naturalnego wplatając w warsztat także inne dziedziny sztuki. Zastanowimy się nad formami wyrazu, które są nam najbliższe. Otworzymy ciała. Uwolnimy energię. Zatańczymy sobą.

 

 

#ifyouhavebodyyoucandance

 

Podczas warsztatów będziemy korzystać z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, sensoryki. Zależy nam na stworzeniu możliwości różnorodnych spotkań sztuki i siebie nawzajem. Poprzez kontakt z różnymi formami ekspresji, chcemy rozwijać potrzebę tworzenia oraz poczucie sprawczości.

To, co robisz i jak myślisz jest inspirujące, jest sztuką!

 

Będziemy się poruszać, dyskutować, słuchać, odbierać, pobudzać, wątpić, obserwować, być. Tematem naszych spotkań/działań będzie przeżycie wspólnego doświadczenia. Zaprosimy do ruchu, tańca, wspólnego tworzenia, a przede wszystkim, będziemy partnerować Uczestnikom w budowaniu idealnej dla nich kreatywnej przestrzeni i dobrej relacji.

 

Spotkanie na podsumowanie będzie realizacją wspólnych pomysłów, odpowiedzią na potrzeby, obszarem wyrażenia indywidualnej i grupowej ekspresji.

 

 Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież, także z niepełnosprawnościami ruchowymi, zaburzeniami SI, z zespołem Downa, wszystkich otwartych na ruch i relacje.

 

 

Spotkanie na podsumowanie będzie realizacją wspólnych pomysłów, odpowiedzią na potrzeby, obszarem wyrażenia indywidualnej i grupowej ekspresji. Zapraszamy wszystkie warsztatowiczki i warsztatowiczów, rodzinę i przyjaciół!

 

 

 

Warsztaty poprowadzą Agnieszka Dubilewicz i Aniela Kokosza:

 

Aniela Kokosza – tancerka, performerka, pedagożka tańca, choreoterapeutka; ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (2008) oraz 2-letni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny pod patronatem MKDzN w Bydgoszczy (2006). Obecnie studiuję w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu i Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Kształciła się, uczestniczyła w projektach i festiwalach tanecznych w Polsce, Czechach, Włoszech, Austrii i Niemczech (Folkwang Universität der Künste Essen). Od 2008 roku pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka. Pracuje pedagogicznie: ze studentami tańca, prowadząc regularnie autorskie warsztaty, realizując projekty edukacyjne i społeczne.

 

Współpracowała m.in. z: Kayą Kołodziejczyk, Isabelle Schad, Andrzejem Adamczakiem, Małgorzatą Haduch, Agnieszką Noster, Januszem Orlikiem, Henrikiem Kaalundem, a także z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Centrum Kultury Zamek, Sopockim Teatrem Tańca, Centrum Sztuki Dziecka, Fundacją Malta, Galerią Arsenał w Białymstoku, innymi…

 

 

Agnieszka Dubilewicz – kulturoznawczyni, animatorka, aktorka Studia Teatralnego Blum, studentka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz słuchaczka interdyscyplinarnych wykładów w ramach Akademii Miasta. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu „Rozwoju Publiczności” w ramach programu Connect. Realizatorka projektu „Mozaika z pamięci”, dotyczącej historii Osiedla Piastowskiego. Współpracowała z Otwartą Strefą Kultury Łazarz w ramach projektów „Włącz Łazarz” oraz „Nowi Bohaterowie”. Uczestniczka Szkoły Pedagogów Teatru realizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Od sześciu lat współpracuje z Fundacją Malta. Obecnie studentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej przy poznańskim AWF-ie. W 2019 roku była jedną z uczestniczek bytomskiego laboratorium “Taniec i Niepełnosprawność. Przekraczanie Granic.” organizowanego przez British Council.

 

 

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 


 

 

Tegoroczna edycja projektu „Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki” skupia się na MUZYCE 🎶
Przygotowujemy warsztaty dla różnych grup wiekowych, na placu pojawią się nowe obiekty, zaprosimy na pikniki sąsiedzkie oraz mikro-koncerty i sety DJ-skie.

 

 

Pełny harmonogram działań w ramach programu KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI znajdziesz TU