WARSZTATY: ŚPIEWOKRZYK

Malwina Paszek

🐞 Brak wolnych miejsc, obowiązuje lista rezerwowa

🐞 Zapisy: biuro@scenarobocza.pl

 

 

Termin: 9 – 13 września

warsztaty / ŚR-PT 16:00-19:00, SOB 12:00-15:00
pokaz finałowy / ND: 16:00

 

Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, wnuki, dziadków, rodziców i rodzeństwo na warsztaty śpiewu tradycyjnego – czyli śpiewu białego zwanego też śpiewokrzykiem.

 

Śpiew i okrzyk to świetny sposób na otwieranie głosu, aktywną formę relaksu i twórcze spędzanie czasu. Podczas zajęć poznamy zasady oddychania, pracy przepony, śpiewu na głosy, a także zaśpiewamy tradycyjne pieśni głównie z Wielkopolski, ale także z różnych regionów Polski i z zagranicy (Ukraina, Białoruś, Litwa).

 

Warsztaty zakończą się wspólnym koncertem i piknikiem w niedzielę o godz. 16:00

 

 

 

MALWINA PASZEK

Muzyk, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, karimba, cytra i fortepian), śpiewaczka. Wykonuje pieśni tradycyjne z Ukrainy, Białorusi, wschodniej Polski oraz rodzimej Wielkopolski i terenów pogranicznych (Pałuki, Biskupizna, Krotoszyńskie). Od 2012 roku prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego (zwanego też śpiewem białym czy śpiewokrzykiem). Współpracuje z muzeami archeologicznymi, etnograficznymi i regionalnymi w Polsce. Współpracuje z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu (warsztaty śpiewu, koncerty, wystawy) wykorzystując materiały z badań terenowych z lat 60” XX w. (pieśni pałuckie). Od 4 lat współpracuje z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, prowadząc warsztaty śpiewu w ramach cyklu „Pradźwięki” oraz prowadzi od 2019 roku grupę „Piekielnica” wykonującą głównie pieśni z Pałuk.
Komponuje muzykę dla teatru lalek, słuchowisk, filmów niemych i animacji.
Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2011 roku. Jej pasją jest lira korbowa. Wykonuje muzykę współczesną, tradycyjną i barokową. Współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej. Występowała na festiwalach muzyki folkowej i klasycznej (Nowa Tradycja, Kody, Rozstaje, Bliscy Nieznajomi, Ethno Port, Malta, Fama, Poznańska Wiosna Muzyczna, TrillMe, Mikołajki Folkowe).  Laureatka konkursu „Artysto pokaż się” (2015 – III miejsce), “Mikołajki Folkowe“ (2018 – III miejsce). W 2019 roku otrzymała Medal Młodej Sztuki. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 r. (Program „Kultura w sieci“ – realizacja cyklu Wideoporadnik Lirnika) oraz
Miasta Poznania.

 

www.malwinapaszek.pl

 

 

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 


 

 

Tegoroczna edycja „Krainy Olimpia – skwer sąsiedzki” skupia się na MUZYCE 🎶
Przygotowujemy warsztaty dla różnych grup wiekowych, na placu pojawią się nowe obiekty, zaprosimy na pikniki sąsiedzkie oraz mikro-koncerty i sety DJ-skie.

 

 

Pełny harmonogram działań w ramach programu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 znajdziesz TU