WARSZTATY: TWORZENIE ZINÓW

Nina Budzyńska

🐞  Wstęp wolny, można dołączyć w każdej chwili

🐞  Wiek: 5+

 

 

Termin: 12 – 13 sierpnia / 12:00 – 16:00

 

 

Zin to mała forma publikacji, wykonana w duchu DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam_a), małym nakładem środków. Możesz tworzyć i wydawać co tylko chcesz! Jest idealnym narzędziem ekspresji dla każdej osoby, która chce przekazać coś, nie pytając o zgodę czy pozwolenie, dlatego jest chętnie wykorzystywany przez różne oddolne akcje i inicjatywy.

 

W ramach warsztatów uczestniczki i uczestnicy warsztatów zrobią zina podsumowującego tegoroczną Krainę Olimpia. Spróbujemy przelać na papier doświadczenia i emocje jakie pojawiły się przy poprzednich warsztatach oraz własne wyobrażenia muzyki i dźwięków (a więc jeśli uczestniczka/uczestnik nie miała okazji być na poprzednich wydarzeniach, nie szkodzi!) w formie ekspresyjnych kolaży i ilustracji.

 

Na koniec złożymy wszystkie ilustracje i teksty do kupy, nauczymy się jak składa się książkę i jak powinno się przygotować ją do druku.

Warsztaty mają charakter otwarty, będziemy działać między 12:00 a 16:00 w sobotę i niedzielę.

 

20 października podczas finału projektu „Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki” 2020 odbędzie się premiera zina, wydrukowanego w lokalnej łazarskiej drukarni technika risografii.

 

 

Warsztaty poprowadzi Nina Budzyńska.

 

 

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 

 


 

 

Tegoroczna edycja projektu „Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki” skupia się na MUZYCE 🎶
Przygotowujemy warsztaty dla różnych grup wiekowych, na placu pojawią się nowe obiekty, zaprosimy na pikniki sąsiedzkie oraz mikro-koncerty i sety DJ-skie.

 

 

Pełny harmonogram działań w ramach programu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 znajdziesz TU