WYNIKI KONKURSU „NOWA GENERACJA” 2020

 

Komisja w składzie: Agnieszka Jakimiak, Arti Grabowski i Aleksandra Kołodziej po przeanalizowaniu 83 zgłoszeń nadesłanych do konkursu Nowa Generacja wyłoniła poprzez aklamację projekt „Jak zupełnie zniknąć (How to disappear completely)” [tytuł roboczy].

 

Vera Popova, Gosia Trajkowska i Adrien Cognac zaproponowali projekt, który stanowi trafną i wyrafinowaną odpowiedź na czasy refleksji o późnym kapitalizmie, warunkach produkcji sztuki i (nie)obecności w artystycznym obiegu. „Jak zupełnie zniknąć” to propozycja wypracowania strategii „na przekór”, wbrew wymaganiom permanentnej aktywności i obecności – propozycja nakierowana na zawieszenie nadprodukcji na rzecz wzajemnej troski i szacunku wobec potrzeby nie-bycia i niewidzialności.

 

Doceniono przede wszystkim wysoki artystyczny poziom proponowanego projektu, przekonująco i czytelnie przygotowaną aplikacje oraz dotychczasowe dokonania członków zespołu, co sumarycznie obiecująco wróży realizacji zamierzonych celów.

 

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia i gratulujemy wyróżnionemu zespołowi! Premiera zwycięskiego projektu odbędzie się na przełomie września i października 2020 roku.