ZAPAŁKI

TEATR WYJŚCIE EWAKUACYJNE

Sztuka zadająca pytania o jakość, sens i znaczenie kontaktu międzyludzkiego. Za sprawą przerysowanej akcji i dialogu, całość balansuje na pograniczu nonsensu. Postacie gorączkowo poszukują wyjścia z sytuacji, z której właściwie wyjścia nie ma. Gdy zanika oczywistość, pozostają problemy.

 

 

FESTIWAL TEATRÓW STUDENCKICH START

Festiwal Teatrów Studenckich START to unikalny przegląd konkursowy spektakli przygotowanych przez studentów uczelni nieartystycznych z całego kraju. Przez cztery dni imprezy odbędzie się ich aż dziesięć, a towarzyszyć im będzie cykl pokazów performatywnych i wydarzenia muzyczne. Jury, w którym zasiądą Joanna Nowak, Marcin Kęszycki oraz Juliusz Tyszka, zadecyduje o nagrodzeniu jednego z występujących teatrów nagrodą Grand Prix Festiwalu. Jest to szansa na spotkanie i konfrontację podejść do aktywności studentów w sferze kultury. Festiwalowe spektakle obejrzeć będzie można na deskach Sceny Roboczej, jak również Teatru Polskiego, Teatru Ósmego Dnia i Jeżyckim Centrum Kultury.

 

Organizatorami wydarzenia są – Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.


Uczelnia/Miejsce pochodzenia: ​Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielce (filia w Piotrkowie Trybunalskim)
Reżyseria: ​Lucyna Jakubczyk
Obsada: Marlena Leśniewska, Martyna Grelowska, Kamila Grzybowska, Izabela Gandziarowska, Anna Tomasik, Karolina Cieśliczka, Dominika Jakubczyk, Bartosz Niedziałkowski
Czas trwania: ​40 minut