ŻYJESZ NAPRAWDĘ W INNYM ŚWIECIE // H. Fiebig, J. Stanicka, D. Namiotko

Za każdym razem, kiedy wpisuję swoje imię i nazwisko, Microsoft Word podkreśla je na czerwono jako błąd. Mojej tożsamości nie ma w słowniku. Moich praw nie ma w konstytucji. O mojej godności nie mówią w telewizji. Istnieję tylko wtedy, kiedy ktoś wejdzie ze mną w relację, kiedy ktoś będzie chciał uszanować to, kim jestem i kim się czuję. Nawet kiedy próbuję kliknąć „dodaj do słownika”, to system i tak wysyła komunikat „słownik niestandardowy pełny, wyraz nie został dodany.” Więc znowu wybieram „zignoruj wszystko”.

Pracując nad spektaklem dokumentalnym twórcy i twórczynie udają się w podróż do swoich tożsamości. Wykorzystując prywatne materiały video, zapisy z dzienników oraz wywiady przeprowadzone na potrzeby spektaklu, starają się nakreślić obszary społeczno-kulturowe, które mają wpływ na kształtowanie tożsamości albo nazwać te aspekty, które ten kształt odgórnie narzucają. Myśląc o przyszłości, wchodzą w dialog z przeszłością. Odpowiadając teraźniejszości, tworzą perspektywę wspólnotowego i równościowego działania.


ŻYJESZ NAPRAWDĘ W INNYM ŚWIECIE
H. Fiebig, J. Stanicka, D. Namiotko

Reżyseria: Hubert Fiebig

Performerzy: Daniel Namiotko, Hubert Fiebig

Producentka: Dominika Mądry

Muzyka: Jagoda Stanicka

Światła: Krystian Koźbiał

Kostiumy: Karolina Grygier, Julia Hałas

Produkcja: Scena Robocza

Premiera: 18 XII 2021

Teaser:

Grafika: Nina Budzyńska

Partner wydarzenia: Stowarzyszenie autorów ZAIKS     

Sponsor wydarzenia:

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznańwspiera


Twórcy_czynie

Hubert Fiebig

W 2020 roku obronił pracę magisterską na wydziale aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, zatytułowaną Postawa twórcza Alejandro Jodorowsky’ego, czyli co wynika z połączenia teatru, magii i psychologii. W trakcie studiów odbył także teatralne oraz filmowe asystentury reżyserskie. W 2019 roku ukończył Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych organizowanym przez Teatr Nowy w Warszawie oraz Uniwersytet SWPS. W aktorskim doświadczeniu spotkał się z uznanymi reżyserami/kami polskiej sceny teatralnej (m.in. Mają Kleczewską, Krzysztofem Garbaczewskim, Pawłem Miśkiewiczem) budując swoją artystyczną oraz osobowościową autonomiczność. W 2019 współtworzył spektakl teatru dokumentalnego Zjemy wasze dzieci. Z cebulą, który poruszał współczesną problematykę osób LGBT+ w Polsce. W 2021 roku nawiązał współpracę z Fundacją Ocalenie, wspierając młodzież z doświadczeniem uchodźczym w nauce oraz integracji społecznej. Amator fotografii cyfrowej, analogowej oraz solarigraficznej. Aktywny uczestnik psich aktywności swojego czworonożnego przyjaciela Kosmo.

Jagoda Stanicka

Pianistka i kompozytorka. Tworzy kompozycje, które wykraczają poza obszar muzyki poważnej, łamiąc granice podziału na gatunki i style. Jej utwory były udostępniane m.in. na antenie Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Czwórka, amerykańskiego radia KEXP, niemieckiego NEOfm. Tworzy duet z perkusistką Tamarą Kurkiewicz. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała solo, kameralnie oraz jako solistka z orkiestrami w Polsce (m.in. Studio Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonia Narodowa, Świętokrzyska, Lubelska) i za granicą. Działała w Fundacji Cultura Animi, wzięła udział w nagraniach albumu ambientowego „Albert Karch feat. Ichiko Aoba „Celestially Light”, prezentowanego na Scenie Klasycznej TVP Kultura. Komponuje również muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Współpracowała z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie przy spektaklach pod opieką m.in. Mai Kleczewskiej, Łukasza Chotkowskiego czy Olgi Sawickiej. Czynnie współpracuje z fundacją KOLD, biorąc udział w cyklicznych spotkaniach kompozytorskich. Studiowała w Warszawie i Amsterdamie.

Daniel Namiotko

Suwalczanin, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2019). Gościnnie gra w Teatrze Narodowym w Warszawie i Teatrze Starym w Krakowie („Burza” i „Biesy” w reżyserii Pawła Miśkiewicza). Zagrał główną rolę w filmie dyplomowym łódzkiej filmówki zakwalifikowanym do finałów tzw. studenckich Oskarów 2021 („Pierwsze lato końca świata”, reż. Nastka Gonera). Sowa, późno chodzi spać, miłośnik podróżowania gdziekolwiek. Towarzysz psa Kosmo.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content