Laboratorium Praktyk Współtwórczych #02 – spotkanie z Aleksandrą Boćkowską

LPW 02 – Aleksandra Boćkowska

Instytucje: jakie? z kim? dla kogo?

W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.

Spotkanie #2 Kim są ludzie za kulisami?

Przyglądaliśmy się pracy rozmaitych osób, które wspólnie produkują wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne. Zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób podkreślić i zadbać o ich podmiotowość.

Naszą gościnią była Aleksandra Boćkowska – dziennikarka, redaktorka, reporterka. Współpracuje m.in. z „Dwutygodnikiem”, „Wysokimi Obcasami Extra” i „Vogue”. Jest autorką książek, m.in. „To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury”, „Można wybierać. 4 czerwca 1989″, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL” (wyd. Czarne).

Spotkanie poprowadził Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.

Dla kogo: osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji.


Gdzie: Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6)
Kiedy: 16 maja w godzinach 18:00-20:00

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content