Laboratorium Praktyk Współtwórczych #03 – spotkanie z Darią Sobik

Laboratorium Praktyk Współtwórczych 3

Instytucje: jakie? z kim? dla kogo?

W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, z jakimi możemy spotkać się „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.

Spotkanie #3 Zmęczenie i wypalenie w kulturze

Podczas spotkania przyglądaliśmy się tematowi wypalenia zawodowego oraz zmęczenia pracą. To tematy coraz częściej podnoszone już nie tylko wobec krytyki korporacyjnego modelu pracy, ale również w związku z kulturalną nadprodukcją i koniecznością wykonywania wielu zadań spoza kompetencji osób pracujących w instytucjach kultury.

Naszą gościnią była Daria Sobik – dramaturżka, dramatopisarka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Licznie nagradzana i publikowana. Autorka dramatu “Zmęczone” o pracy w teatrze, pisanego z perspektywy biura teatralnego.

Spotkanie poprowadził Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.

Laboratorium Praktyk Współtwórczych to cykl spotkań i dyskusji skierowanych do osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także do wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji kultury.

Gdzie: Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6)
Kiedy: 13 czerwca w godzinach 18:00-20:00
Za ile: wydarzenie bezpłatne

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content