Dzieci Saturna - Scena Robocza

DZIECI SATURNA

GRAMY W GALERII MALTA (Maltańska 1, I piętro)

Spektakl zamknięty dla szkół (ponadpodstawowych).
Wydarzenie bezpłatne, odbywa się w ramach projektu “Scena Edukacja”.
Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt mailowy: bilety@scenarobocza.pl

 


“Dzieci Saturna” to niezwykła ASMR-owa podróż w kierunku Saturna – planety, która w kulturze jawi się jako astrologiczna patronka melancholików.

Wykorzystanie ASMR czyli techniki relaksacji wprowadza widzów w przyjemne stany mrowienia obszarów szyi, głowy i innych części ciała. Pozwala ona także na zamknięcie obszarów odpowiedzialnych za stres i tym samym odcięcie się od nagromadzonych napięć.

“Uspokajający szept wprowadza odbiorcę w kolejne etapy podróży, która za pomocą sugestii staje się terapią sensoryczną. Nałożeniu na zamknięte oczy złotych nakładek ma towarzyszyć widzenie miękkiego światła, a wkładaniu rękawiczek z nanosensorami – rozlewające się uczucie ciepła. Narracja wywołuje w uczestniku „stan nieważkości”, związany z całkowitym rozluźnieniem ciała.”
– Agata Tomasiewicz, www.teatr-pismo.pl

“Specyficzne doznanie ASMR […], pokazuje napięcie wynikające z bliskości i przenikalności tego, co jednostkowe z tym, co zbiorowe oraz intymnego z masowym. Wrażenia zjawiska ASMR, odbierane indywidualnie i subiektywnie, budują wspólnotę doświadczenia i przestrzeń wymiany cielesnych doznań przekazywanych bezdotykowo.”
– Magdalena Rewerenda, www.kulturaupodstaw.pl

CZYTAJ WIĘCEJ..

  • Czas trwania:

    50 min

  • Wiek:

    15+

Data

25/11
Upłynął termin ważności!

Czas

10:00

Lokalizacja

Galeria Malta
Maltańska 1 / I piętro
Kategoria

Organizator

Scena Robocza
Telefon
795 577 022

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content