Laboratorium Praktyk Współtwórczych #04 – spotkanie z Mirą Mańką
Instytucje: jakie? z kim? dla kogo?
W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, z jakimi możemy spotkać się „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.
Spotkanie #4 Wszystkie twarze komunikacji, czyli feedback w pracy (nie tylko artystycznej)
Na kolejnym spotkaniu w ramach Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyjrzymy się niewystarczająco jeszcze w Polsce popularnemu zjawisku, jakim jest „feedback” (czyli informacja zwrotna, ale również forma wsparcia). Zastanowimy się nad sposobami komunikacji oraz oczekiwaniami – zarówno tymi związanymi ze środowiskiem pracy, jak i odbiorem kultury. O tym, jak może wyglądać współpraca w kulturze porozmawiamy ze specjalistką w temacie feedbacku, Mirą Mańką.
Naszą gościnią będzie Mira Mańka – reżyserka teatralna, aktywistka społeczna, dramaturżka. Specjalistka technik twórczego feedbacku, które stosuje zarówno we własnej pracy twórczej, jak również prowadzi z nich sesje i warsztaty. Twórczyni i moderatorka grupy „Samopomoc reżysersko-dramaturgiczna”. Laureatka Grand Prix dla najlepszego młodego reżysera Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych “m-teatr” (2020) czy I nagrody konkursu SzekspirOFF oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Szekspirowskim (2021). Stypendystka European Theatre Convention na rok 2023.
Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.
Laboratorium Praktyk Współtwórczych to cykl spotkań i dyskusji skierowanych do osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także do wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji kultury.
Gdzie: Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6)
Kiedy: Kiedy: 21 września w godzinach 17:00-19:00
Za ile: wydarzenie bezpłatne (obowiązują zapisy mailowe: bilety@scenarobocza.pl)
💫 grafika: Wiktoria Szydłowska
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
- Czas trwania:
120 minut
- Wiek:
14+
Data
- 21/09
Czas
- 17:00
Lokalizacja
- Studio Scena Robocza
- ul. Wroniecka 6 Poznań, 61-763
Organizator
-
Scena Robocza
-
Telefon
795 577 022
Możliwość komentowania została wyłączona.