Strona główna Repertuar PREMIERA – NASZA RACJA // Lena Witkowska

Data

19/10

Godzina

19:00

Lokalizacja

Studio Scena Robocza
ul. Wroniecka 6 Poznań, 61-763
  • Czas trwania:

    60 minut

  • Wiek:

    14+

Bilety

kup bilet

PREMIERA – NASZA RACJA // Lena Witkowska

Żyjemy w czasach, w których bezustannie jesteśmy poddawani presji skrajnych, często sprzecznych racji. Jedynych, słusznych i bezdyskusyjnych. W tym dyktacie pełnym emocji, pojawia się naturalna tęsknota za porządkiem świata, w którym istnieje jakaś wspólna prawda – symbiotyczna i wypośrodkowana. Chciałabym złapać dystans i zrozumieć źródła naszych nieporozumień i konfliktów. Dać sobie prawo do posiadania każdej racji, lub nie posiadania ich w ogóle.  

Sięgam do kabaretu lat 20-tych wierząc w jego moc ciętej satyry i krytyki. Absurdu, który niczego nie oszczędza i wszystko obnaża. Wierzę w jego przenikliwą mądrość i nieograniczoną wolność. 

~ Lena Witkowska

NASZA RACJA // Lena Witkowska

Reżyseria i wykonanie: Lena Witkowska

Opieka artystyczna: Adam Ziajski 

Muzyka: Lena Witkowska, Mateusz Strzempa, Kasia Klebba

Produkcja dźwięku: Michał Rycaj 

Konsultacja choreograficzna: Lama Szydłowska

Kostiumy: Maria Kompf

Realizator światła: Arkadiusz Czapla

Realizator dźwięku: Maciej Frycz

Inspiracja: “Antologia Polskiego Futuryzmu” / “Performance na cudzej ziemi” J. Krakowska / “Odmieńcy” M. Janion

Komunikacja: Ola Jaruszewska

Grafika: Wiktoria Szydłowska

Producentka wykonawcza: Anna Romberg

Produkcja: Społeczne Miejsce Kultury “Scena Robocza”

Premiera: 19 października 2023

Lena Witkowska – aktorka, wokalistka, artystka intermedialna. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Intermedia, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Nauk Społecznych oraz XII Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zdobywczyni Grand Prix, nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współzdobywczyni pierwszej nagrody za skomponowanie muzyki do spektaklu “Inni Ludzie” w reż. Macieja Gorczyńskiego w ramach 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Przez wiele lat współpracowała jako aktorka i animatorka kultury wraz z teatrami z województwa zachodniopomorskiego – Teatrem Kana (spektakl we współpracy z Teatrem CHOREA – “Antygona”), Teatrem Brama (spektakle Apoteoza – Emotion in Sound, Fale), Teatrem Krzyk (spektakl To Face). W latach 2017 – 2019 wokalistka w zespole Vespa, z którym nagrała trzy albumy muzyczne. Od 2018 roku prowadzi własną działalność RAYS polegającą na realizowaniu projektów artystycznych oraz społecznych w przestrzeni teatru, muzyki, sztuki nowych mediów w Polsce i za granicą. Obecnie twórczyni zespołu REJS (nowa poezja śpiewana), międzynarodowego projektu interdyscyplinarnego Homo Affectus (landart, technologia), liderka zespołu C U K R Y (folk wiejski, folk miejski) i aktorka w Teatrze BARAKAH w Krakowie.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content