SCENA ROBOCZA FEST 12. urodziny Sceny Roboczej

SCENA ROBOCZA FEST // 12. Urodziny Sceny Roboczej

SCENA ROBOCZA FEST to 3-dniowy festiwal wypełniony spektaklami, warsztatami, koncertami oraz panelami dyskusyjnymi.

Pretekstem do jego realizacji są 12. urodziny Sceny Roboczej 🥳

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na poszczególne obowiązują zapisy.

 20.09 PIĄTEK


17:00 | Akcja Dekratacja FINAŁ

 


Jeszcze tylko ostatnie poprawki i… GOTOWE! ✨

Zapraszamy na finał Akcji Dekratacji, czyli wspólnego dokończenia instalacji artystycznej, ozdabiającej naszą siedzibę i wernisaż.

O Akcji Dekratacji – to przełamywanie i ozdabianie (dosłownie!) barier. Przez ostatnie dwa tygodnie w poszczególne dni tygodnia zapraszaliśmy do swojej siedziby na ul. Wronieckiej 6 wszystkie chętne osoby, które wspólnie z Nastią i Olgą tworzyły kolorową instalację na naszej elewacji, przy pomocy nieużywanych, bawełnianych koszulek, wstążek, włóczek. Dzięki waszej pomocy nasze studio będzie przyciągać uwagę i cieszyć oko już z daleka 🌟.

Urodzinowy set wydarzeń chcielibyśmy rozpocząć od zaproszenia Was do przyłączenia się do akcji. Będzie kolorowo, zabawnie. Będzie herbata, kawka. Będą rozmowy, anegdotki, ploteczki. A potem płynnie przejdziemy do wernisażu .

Jak podłączyć się do akcji? Wystarczy nam Twoja obecność, energia i ręce do pracy, ale jeśli posiadasz w swojej szafie bawełniane, jednolite koszulki we wszystkich odcieniach tęczy – możesz przynieść je do naszej siedziby – przydadzą się przy tworzeniu instalacji.

19:00 | NASZA RACJA // Lena Witkowska, Adam Ziajski


Lena Witkowska porwie publiczność w podróż do lat 20
. ubiegłego wieku. Będzie groteska, śpiew, taniec i absurd… który skłania do refleksji. W akompaniamencie dobrej zabawy, widzowie będą mieli okazję wykonać indywidualny rachunek sumienia na temat swoich przekonań o świecie – czy moja racja jest jedyną słuszną?; czy istnieje jakaś obiektywna prawda?; a może każdy z nas widzi to, co chce zobaczyć

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

20:30 | 🌟 koktajl party 🌟 spotkanie z zespołem Sceny Roboczej


Po spektaklu płynnie przechodzimy w bankiet
🥂. Podczas wieczoru wraz z całym Zespołem ciepło Was ugościmy i odsłonimy przed Wami kulisy naszej pracy. Wzniesiemy toast, zdmuchniemy świeczki i wspólnie odśpiewamy 100+ lat Scenie Roboczej!

21.09 SOBOTA


12:00 | sobotni chill: Vinyasa Joga z Julią Radziszewską (poziom open)

 


Pochilluj z nami i rozruszaj swoje ciało 🔥

Będzie to przyjemna, miękka praktyka, która obudzi ciało, poruszy je i doda nam energii na resztę dnia ☀️

Będziemy pracować ogólnorozwojowo. Postaramy się świadomie poruszać wszystkim tym, co nierozruszane, aby wpuścić energię i oddech w całe ciało

Julia Radziszewska – naczycielka jogi oraz tancerka. Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec. Ukończyła kurs nauczycielski, zdobywając międzynarodowy certyfikat RYT200 Multistyle Yoga Alliance uprawniający do prowadzenia zajęć w stylu Vinyasa, Ashtanga oraz Yin Yoga. W swojej pracy skupia się na świadomej praktyce wzmacniającej ciało i umysł, budowaniu silnych, aktywnych zakresów w ciele, wplatając w tradycyjną praktykę liczne ćwiczenia funkcjonalne, które pomagają budować fundament do podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych asan.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

17:00 | Laboratorium Praktyk Współtwórczych #004 // Mira Mańka, Miłosz Markiewicz

 


Laboratorium Praktyk Współtwórczych to cykl spotkań i dyskusji, podczas których
przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znajdujemy dla nich potencjalne rozwiązania.

Spoykanie #4 Wszystkie twarze komunikacji, czyli feedback w pracy (nie tylko artystycznej)

Problemy z komunikacją to chleb powszedni nie tylko w instytucjach kultury, ale akurat tam są one szczególnie widoczne i prowadzące do konfliktów czy przemocowych zachowań. Czy da się prowadzić zespół bez przyjmowania władczego tonu, a jednocześnie samemu się czegoś uczyć od ludzi, z którymi współpracujemy? O tym porozmawiamy wspólnie z ekspertką w temacie feedbacku, Mirą Mańką.

Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz 

Zapisy przez mail – bilety@scenarobocza.pl

19:00 | DRAMATURGIA EKSTREMALNA // czytanie performatywne (uczestników_czek warsztatów Kuby Kaprala przy udziale muzycznym Michała Fetlera)


Zapnijcie pasy, będziemy przeginać pałę *dramaturgiczną!

Chodźcie i posłuchajcie, jak uczestnicy_czki dwudniowych warsztatów “Dramaturgia ekstremalna” z Kubą Kapralem wikłają się w pokrętne, dramaturgiczne sytuacje. Uwaga! Będzie wyboiście, bez możliwości wybrania się na skróty!

Kuba Kapral – autor sztuk teatralnych, opowiadań, słuchowisk, scenariuszy filmowych. Twórca offowych spektakli, happener, wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego sztuki teatralne realizowały teatry w Szczecinie, Łodzi, Kielcach, Poznaniu, oraz Teatroteka. Słuchowiska powstawały w Radiu Merkury (obecnie Radio Poznań), w Estradzie Poznańskiej, dla Festiwalu Słuchowisk oraz platformy Empik Go. Członek grupy Circus Ferus oraz pionu literacko-dramaturgicznego Fonora my.

Performatywnemu czytaniu towarzyszyć będzie muzyka Michała Fetlera – saksofonisty, kompozytora i aranżera. Lidera zespołów Polmuz i Fanfara Awantura. Współtwórcy zespołu Koń i Jazz Band Młynarski-Masecki. W muzyce pociągają go niskie rejestry i transowe powtarzanie fraz. Wielbiciel orkiestr dętych, które uważa za organizmy niemalże doskonałe.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

20:30 | Bajzel (koncert)

 


Widziałem go kiedyś na koncercie, podszedłem pod scenę, żeby zobaczyć ilu ich tam jest. Okazało się, że to jeden gość z efektami
– Lech Janerka

Piotr Piasecki vel. Bajzel gra jak za pięciu. To człowiek orkiestra, jednoosobowa machina muzyczna. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.

Jego charyzmatyczne i wysoce energetyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festival (Babu Król), Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Towarzyszył na trasach m.in. z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che, Baaba, Tymon&Transistors. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie zespołu „POGODNO”. Po zawieszeniu działalności zespołu, w 2011 wraz z liderem Jackiem Budyniem Szymkiewiczem założył duet Babu Król, który tworzą do dziś. W 2018r. Artyści połączyli siły z poznańskim zespołem Smutne Piosenki tworząc nowy projekt pod nazwą Nowa Fala Polskiego Dansingu.

Przygotujcie się na cyrk ze szczyptą melancholii – Bajzel zabierze Was w podróż przez szerokie spektrum emocji. Będzie energetycznie, kolorowo, sentymentalnie i nostalgicznie. I z charakterystyczną dziecięcą wrażliwością.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

22:00 | Silent Disco

Odpalamy wrotki, tylko grzecznie!

Przekazujemy Wam parkiet, słuchawki i 3 kanały z różnymi muzycznymi vibe’ami – na jednym zagra Bandey John, na drugim HerrMaszewski, a trzeci będziemy mogli współtworzyć sami 💥

Come on, let your body go with the flow!

22.09 NIEDZIELA


11:00 | DROGOWE PRZYGODY WITY // Natalia Levanova, Alena Hiranok (spektakl dla dzieci)

 


Przedstawienie na podstawie książki „Vita Belaya Kreska” Sary Lundberg.

To spektakl podróżniczy, który rozpoczyna się w nieskończonej przestrzeni miliardów gwiazd i planet, przebiega przez wszystkie niesamowite miejsca naszej planety – góry, pola, pustyni, morza, dżunglę, a kończy w przytulnym oknie twojego domu.

W tej niesamowitej podróży dowiemy się, kto maluje białe linie na drogach, poznamy Czerwonego i Zielonego i wspólnie z Witą rozwiążemy DUŻY problem małego chłopca.

💫 Na zakończenie spektaklu publiczność czeka interaktywna część artystyczna – sami będą mogli stworzyć dla Wity nową podróż! 💫

Alena Hiranok – białoruska aktorka teatralna i filmowa, aktorka dubbingu, uczestniczka projektu Diafilm live,  kuratorka białoruskiego chóru w Poznaniu “Poznański Śpieŭny Schod”. Od kwietnia  2022 mieszka w Polsce. W roku 2022 uczestniczyła  w Programie Stypendialnym Gaude Polonia, w ramach którego  rozpoczęła pracę nad spektaklem  „Niewidzialni” (2023). Spektakl został ukończony przy wsparciu “Scena Robocza”. Współpracuje z Teatrem Animacji. Prowadzi również warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci.

Natallia Levanova – białoruska reżyserka, aktorka, pedagożka teatralna, uczestniczka projektu “Diafilm live” i „Kazaczki by!”. Organizatorka festiwalu teatralnego dla całej rodziny „Bajkowy dżem! (Mińsk, 2015-2018). Ukończyła Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych, 2016. Produkuje spektakle dla dzieci i dorosłych, prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci i dorosłych, a także organizuje i prowadzi wydarzenia i programy kulturalne (laboratoria, warsztaty, festiwale). Rezydentka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa-Raszewskiego (2021), stypendystka programu Gaude Polonia (2022). Od kwietnia  2022 mieszka w Poznaniu.

👉 Spektakl grany w dwóch językach: po poslku i białorusku.
👉 Dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat i ich rodziców!

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

12:00 | Беларускiя танцы ў Познанi! / Białoruskie Tańce Ludowe!

 

Беларускiя танцы ў Познанi!
POLSKA WERSJA PONIŻEJ

Запрашаем пазнаёміцца з беларускай культурай праз тупанне-груканне, ну то бок – танцы. Танцы ў Пазнаньцы (@tancybelaruskija_poznan). запрашаюць усіх – з вопытам і без на паркет у scenarobocza Калі ласка, абавязкова вазьміце лёгкі абутак на змену і бутэлечку з вадой. Будзе горача!

Nastya i Sveta (@tancybelaruskija_poznan) zapraszają do zapoznania się z białoruską kulturą poprzez taniec. Parkiet może podbić każdy – z doświadczeniem i bez. Z pewnością uda wam się prędko podłapać kroki, a potem będziemy śmiało tupać i skakać!

Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą wygodne buty i butelkę z wodą.

@tancybelaruskija_poznan to inicjatywa Anastazji Bekasowej, nauczycielki-choreografki, oraz Lesowicz Svetlany, filolożki-naukowczyni, amatorki z doświadczeniem w dziedzinie kultury tradycyjnej.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

13:00 | Posiadówka przy stole z Zespołem

 

12. urodziny Sceny Roboczej kończymy przy wspólnym stole. Będziemy częstować tym, co i nam smakuje, będzie więc kolorowo, warzywnie i zdrowo, ale znajdzie się też przestrzeń na jakieś słodkie 😊. Gorąco zachęcamy Was do wzbogacenia naszego menu swoimi ulubionymi przekąskami.

✔️ Kiedy: 20-22 września
✔️ Gdzie: Studio Scena Robocza (ul. Wroniecka 6)
✔️ Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na poszczególne obowiązują zapisy
❓Masz pytania? Pisz na bilety@scenarobocza.pl
🔔 Nie zwlekajcie z zapisami, ilość miejsc jest ograniczona!
🔸Jeśli zgłosisz sie na wydarzenie, ale z różnych powodów na nie nie dotrzesz, będzie nam miło, jeśli nas o tym powiadomisz mailowo.
👉 autorką grafiki jest Wiktoria Szydłowska
👉 organizatorem wszystkich wydarzeń jest Scena Robocza


Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

  • Czas trwania:

    całodniowe

Data

22/09
Upłynął termin ważności!

Czas

13:00

Lokalizacja

ul. Wroniecka
ul. Wroniecka

Organizator

Scena Robocza
Telefon
795 577 022

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content