SKS: reaktywacja - Scena Robocza

SKS: REAKTYWACJA // basiahaniaimarysia

W lutym 2021 minister edukacji wypowiada wojnę otyłości wśród dzieci. Broń? “Dodatkowe godziny SKS skierowane do dziewcząt.” Jako że to ich – zdaniem pana ministra – przede wszystkim dotyczy problem.

O tym, że otyłość wcale nie jest domeną dziewczynek można się dowiedzieć z pierwszego lepszego artykułu z przeglądarki, nie warto więc poświęcać godzinnego spektaklu na wyprowadzenie Przemysława Czarnka z błędu. Zamiast tego twórczynie chcą – dla dobra własnego, przyszłych pokoleń oraz córki pana ministra – zrewidować przekonanie o zbawczej roli wuefu i zastanowić się nad tym, co musi się zmienić, byśmy wreszcie mogły odczuwać swoje ciało, zamiast je tylko dyscyplinować.

Za pomocą własnych ciał i wspomnień, doświadczeń koleżanek i mam, badań naukowych i podstawy programowej twórczynie zamierzają stworzyć performatywną opowieść o fenomenie, jakim jest lekcja wychowania fizycznego w życiu dorastającej dziewczyny. Opowieść o brzuszkach, pompkach, majtkach w wiewiórki i pryszczach na plecach. O bolących piersiach, nie-dyspozycjach i imponujących wysiłkach komparatystycznych, jakie towarzyszą każdej sekundzie wuefu od momentu wejścia do szatni. O każdym: “czy powinnam golić włosy w okolicach bikini.cipci.cipki.pachwiny.kuciapki” oraz “ile procent kobiet ma wklęsłe sutki”, oraz “czy włosy u dziewczyn są obrzydliwe”. O panach zbyszkach, którzy twierdzą, że z szerokimi biodrami lepiej się pływa i panach tomkach, którzy wierzą w sprawczą moc łap-tę-piłkę-marysia-i-nie-płacz!!!

 

SKS: REAKTYWACJA
basiahaniaimarysia

Koncepcja, reżyseria: Basia Małecka, Maria Witkowska, Hanna Zonik
Performerki: Basia Małecka, Maria Witkowska, Hanna Zonik
Muzyka:  Jagoda Stanicka
Identyfikacja graficzna: Nina Budzyńska
Produkcja: Stowarzyszenie SCENA ROBOCZA

Premiera: 18 XI 2022

Dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania #poznanwspiera

  • Czas trwania:

    60 minut

  • Wiek:

    14+

Data

24/06
Upłynął termin ważności!

Czas

19:00

Szczegółowe informacje

kup bilet

Lokalizacja

Teatr Ósmego Dnia
Ratajczaka 44
Kategoria

Organizator

Scena Robocza
Telefon
795 577 022
kup bilet

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content