BYŁO, NIE BYŁO… SZCZĘŚLIWA KRAINA 

Barbara Prądzyńska, Katarzyna Jackowska – Enemuo i Arkadiusz Kos

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące – lipiec i sierpień, na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej, będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas!

 

Na sierpień w Krainie Olimpia duży wpływ będzie miał gwiazdozbiór teatru i muzyki. Będziemy własnoręcznie tworzyć instrumenty recyklingowe i zastanawiać się jak brzmi kosmos z Malwiną Paszek. Przybędą do nas przybysze z Planety Robotów, by pokazać nam swoich przedstawicieli. Przyjrzymy się również człowiekowi na warsztatach rysunkowych z Marcinem/ Leśnikiem: czyż ludzie to nic innego jak kosmici dla kosmitów? Na cały weekend zagości u nas Kamishibai, czyli tradycyjnie japońska sztuka opowieści, do której potrzeba tylko pudełka, papieru i słowa. Wysłuchamy trzech bajek z dalekich stron, jak i sami stworzymy naszą historię. Później zadrzemy głowy w górę z astronomem Adrianem, który opowie nam o białych karłach i czerwonych olbrzymach. Pod koniec sierpnia przeprowadzone będą warsztaty teatralne dla dzieci z Basią Prądzyńską i Kasią Jackowską-Enemuo przy tworzeniu spektaklu „Było, nie było”, premierę którego będzie można zobaczyć w ostatni dzień tegorocznej odsłony Krainy Olimpia!

 

 

22-26 VIII / 10:00 – 15:00

💥 BYŁO, NIE BYŁO… SZCZĘŚLIWA KRAINA 💥

 

warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-11

koordynacja artystyczna: Barbara Prądzyńska
warsztaty, kreacja: Katarzyna Jackowska-Enemuo, Arkadiusz Kos, Barbara Prądzyńska,
scenografia: Justyna Paluszyńska
video: Marcin Ratajczyk

 

„Było, nie było… Szczęśliwa Kraina” to działanie warsztatowe dla dzieci, bazujące na  projekcie edukacyjno-artystycznym Fundacji Art Junction.

(więcej o projekcie Fundacji tutaj: http://artjunction.pl/work/bylo-nie-bylo-2017/ )

 

W ramach warsztatów dzieci będą miały okazję zastanowić się nad tym czym jest dla nich szczęście, jakie mają marzenia, zarówno te małe jak i te wielkie, jakimi mocami dysponują. Wraz z dziećmi przez pięć kolejnych dni spróbujemy stworzyć Szczęśliwą Krainę, w której dla każdego dziecka jest miejsce i w której marzenia stają się realne. Warsztaty oparte będą na działaniach teatralnych, muzycznych i ruchowych, korzystać będą m. in. z technik pedagogiki teatru, sztuki opowiadania historii, wspólnego muzykowania, dramy, improwizacji. W efekcie pracy powstanie mikro-spektakl, z udziałem wszystkich uczestników, który pokażemy w ostatnim dniu warsztatów.

 

zapisy: pr@scenarobocza.pl

 

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Patronat:

 

MiastoDzieci.pl
CzasDzieci.pl

 

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie „Centrum Warte Poznania”.