CASTING DO SPEKTAKLU “WŁADCA MUCH”

PIERWSZA TEATRALNA REZYDENCJA TWORZONA Z MYŚLĄ O MŁODZIEŻY

 

Do wzięcia udziału zapraszamy chłopców w wieku od 10 do 14 roku życia.

 

TERMIN ZŁOSZEŃ DO 8 X! 

 

 

Lubisz występować na scenie? Interesujesz się muzyką, teatrem lub filmem? Chcesz spotkać się z teatralnymi profesjonalistami? To będzie NIESAMOWITA PRZYGODA: razem z nami stwórz świat ‘Władcy Much” i wystąp na profesjonalnej scenie teatralnej!

 

Do zgłoszenia się zapraszamy chłopaków w przedziale wiekowym 10-14 lat, ale także chłopięce zespoły, grupy, drużyny, składy muzyczne i taneczne – wszystkich zainteresowanych udziałem w spektaklu teatralnym “Władca much”, którego premiera odbędzie się 14 i 15 grudnia w Scenie Roboczej.

 

Przygotowania do spektaklu będą miały formę  weekendowych warsztatów, prowadzonych przez trójkę teatralnych praktyków, znanych poznańskiej widowni: Mateusza Atmana (scenografa, dramaturga i dramatopisarza, autora “Róży” w Scenie Roboczej), Anetę Groszyńską (reżyserkę teatralną, ostatnio wyreżyserowała “Mesjaszy” we współpracy z Festiwalem Malta i Teatrem Zagłębia w Sosnowcu) i Agnieszkę Jakimiak (dramaturżkę i reżyserkę teatralną, autorkę scenariusza do “Terenu badań: literatura dziewczęca z poznańskich Jeżyc”, prezentowanego w poznańskim CK Zamek).

 

Warsztaty będą odbywały się w weekendy w październiku, listopadzie i grudniu (dokładne terminy zostaną ustalone pierwszym spotkaniu).

 

Prosimy o zgłoszenia w formie krótkiego filmu, nagranego telefonem lub dowolnym nośnikiem. Zgłoszenie powinno zawierać odpowiedź na co najmniej trzy z poniższych pytań:

 

 1. Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość?
 2. Jak wyobrażasz sobie idealne miasto?
 3. Wymień 5 rzeczy, które wziąłbyś na bezludną wyspę.
 4. Opisz swoją ulubioną grę.
 5. Wymień 3 rzeczy, których najbardziej nie lubisz w szkole.
 6. Jak lubisz spędzać wolny czas?
 7. Opisz ulubiony dzień, jaki Ci się przytrafił.
 8. Opisz najgorszy dzień, jaki Ci się przytrafił.
 9. Zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę.
 10. Opowiedz historię, która bardzo Cię bawi.
 11. Opowiedz historię, która bardzo Cię wzrusza.
 12. Opowiedz o swojej największej pasji.

 

Filmy należy przesyłać na adres pr@scenarobocza.pl do 8 X 2018. Chętnie odpowiemy też na Wasze pytania!

 

Po więcej informacji o rezydencji teatralnej zapraszam tutaj:  http://www.scenarobocza.pl/rezydencja/wladca-much/


 

UPRZĘDZAJĄC WASZE WĄTPLIWOŚCI OD RAZU ODPOWIADAMY NA KILKA KŁOPOTLIWYCH PYTAŃ:

 

Dlaczego powinienem chcieć zgłosić się do tworzenia spektaklu WŁADCA MUCH?

Bo to niesamowita przygoda, która da Ci ogromną satysfakcję! Będziesz mógł rozwijać się pod okiem profesjonalnych twórców, a wyniki Twojej pracy będą pokazane na profesjonalnej scenie teatralnej. Zobaczysz jak wygląda praca w teatrze, co to znaczy być aktorem albo – kto wie – dramaturgiem.

 

Czy jest to płatne?

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Co więcej, za udział w pokazach premierowych, to my zapłacimy gażę młodym aktorom!

 

Jak można się zgłaszać?

Należy do 8 października na adres pr@scenarobocza.pl wysłać wideo (może być nagrane telefonem, kamerą, laptopem: czymkolwiek!) w którym potencjalny uczestnik odpowiada na co najmniej TRZY  z DWUNASTU wyżej wymienionych pytań. 

 

Czy są wymagane jakieś umiejętności lub wcześniejsze doświadczenie sceniczne?

Nie – może to być Twoje pierwsze doświadczenie na scenie, aczkolwiek nie musi. Każda umiejętność się przyda: nie tylko aktorska!

 

Co będziemy robić?

Będziemy pod okiem profesjonalistów grać, tworzyć, mówić, skakać, uczyć się występować na scenie i przygotowywać spektakl. Ty również będziesz mógł stać się jego twórcą!

 

Kiedy i gdzie będą odbywać się warsztaty?

Warsztaty będą odbywać się w w Scenie Roboczej, przy ulicy Grunwaldzkiej 22. weekendowo w październiku, listopadzie i grudniu. Dokładne terminy ustalimy już wraz z uczestnikami.

 

Kiedy jest premiera?

Premiera odbędzie się 14 i 15 grudnia w Scenie Roboczej, przy ulicy Grunwaldzkiej 22.

 


Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:

1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy z siedzibą w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 22, kod pocztowy 60-785, adres e-mail: biuro@scenarobocza.pl, tel. 604 511 259

2. Przetwarzanie Twoich danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. RODO i Ustawy o Ochronie Danych Osobowych w celu wzięcia udziału w castingu do spektaklu “Władca much”.

3. Twoje dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia trwania projektu.

4. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, jak również prawo do ograniczenia ich przetwarzania/ prawo do cofnięcia zgody, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

5. Przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli Twoim zdaniem, przetwarzanie Twoich danych osobowych – narusza przepisy unijnego rozporządzenia RODO. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest warunkiem uczestnictwa w castingu.

 

Informujemy, iż Twoje dane osobowe nie będą przekazywane żadnym odbiorcom danych. Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.