CZUŁOŚĆ I UWAŻNOŚĆ: warsztaty arteterapii (wiek: 14-18)

Marta Szostak

12-13 VI / 12:00-15:00

Wszystkim nam potrzeba teraz zrozumienia. Siebie, innych. Potrzeba nam też czułości i uważności na to, by nie zatonąć w morzu głosów, które nie są nasze, nie wyrażają naszych myśli, czy wręcz – sprawiają nam ból.

 

Podczas naszych dwóch warsztatowych spotkań z arteterapią, damy się poprowadzić sztuce. Pracując nad oddechem, poszukamy spokoju, działając poprzez ruch, damy upust swojej ekspresji. W kameralnej grupie, w poczuciu zaufania i ze świadomością, że to jest nasz czas i miejsce na to, by porozmawiać, poczuć, by zadawać pytania i przyglądać się odpowiedziom – co one w nas robią, jakie emocje wywołują, jakie reakcje pociągają? Stawimy czoła rzeczywistości, wykorzystując to, co sztuka ma nam do zaoferowania – przestrzeń na wyrażenie siebie.

 

Warsztaty towarzyszą premierze spektaklu „Have a Good Cry” (reż. Magda Szpecht), która odbędzie się 8 i 9 czerwca. Osoby zgłaszające się na warsztaty otrzymają bezpłatną wejściówkę na jeden dzień premierowy.

 

 

Więcej infomarcji o spektaklu

 

 

DLA KOGO?

Osoby w wieku 14-18 lat

 

KIEDY?

12-13 czerwca (sobota-niedziela), od 12:00 do 15:00

 

 

ZAPISY:

edukacja@scenarobocza.pl

podaj imię, wiek i numer telefonu

 

 

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

 

W mailu zwrotnym chętne i chętni otrzymają potwierdzenie udziału oraz informacje o tym, co przyda się podczas warsztatu

 

Prowadzenie warsztatu: Marta Szostak

Kuratorki wydarzenia: Ola Juchacz i Dominika Mądry

Matronaty warsztatów:

Szajn, Dziewczyny Maszyny, Lula Pink 

________________________________________________________________________________________________________________

 

MARTA SZOSTAK

 

Absolwentka muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Pracuje w teatrze i pisze o muzyce, a swoje artedziałania skupia na młodzieży. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu i nazwanie kierujących nim emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (http://tinyurl.com/regulamin-cov-sr), którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

 

Grafika: Nina Budzyńska