CZY TY W OGÓLE PŁACZESZ?

2 VI / 20:00 

 

Pokaz filmów krótkometrażowych

Wydarzenie bezpłatne

 

Na łzy nie ma za wiele miejsca w społeczeństwie. Płacze się po cichu, w ukryciu, w samotności. Albo zagryza się zęby i nie płacze się w ogóle. Płaczu się wstydzi, płaczu się żałuje – nawet ten ze szczęścia jakoś tak nie wypada. No ewentualnie po wygranym meczu…

 

Razem z Anną Golon przygotowałyśmy pokaz filmów krótkometrażowych w temacie płaczu. Z rozpaczy, ze wzruszenia, z zachwytu i zgrozy. Od narodowych tragedii, przez bankiety urodzinowe, po historie ucieczki z kultu.

 

A z jakich powodów ty płaczesz?

 

I czy ty w ogóle płaczesz?

 

Filmy w języku angielskim, częściowo z polskimi napisami

 

Wydarzenie towarzyszące premierze spektaklu „Have a Good Cry” (reż. Magda Szpecht), która odbędzie się 8 i 9 czerwca.

 

Więcej informacji o spektaklu 

 

Selekcja filmów: Anna Golon

Kuratorki wydarzenia: Ola Juchacz i Dominika Mądry


 

Ania Frances Golon — absolwentka Filmoznawstwa i Kultury Mediów na UAMie w Poznaniu oraz wieczna studentka Mediów Interaktywnych i Widowisk na tej samej uczelni. Pracuje w Fundacji Ad Arte gdzie zajmuje się dystrybucją filmów krótkometrażowych, projektem KineDok Polska, Biurem Fundacji oraz Biurem Short Waves Festival. Od 2019 współtworzy w Fundacji platformę promocji krótkometrażowych form filmowych — Awesome Shorts. Kocha wszystkie formy krótkiego metrażu, interesuje się reklamą i wideoartem, ale od zawsze jej największą uwagę przykuwają wideoklipy, których pokazy programuje w ramach Short Waves Festival.