CZYTADŁO ABECADŁO! Warsztat tworzenia notatników i książek

Studio Sztuki Kobalt

23 VI / niedziela / 11:00 – 16:00 (nie krępujcie się dołączać podczas trwania! ☺️)
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny
dla wszystkich grup wiekowych

 

 

NOTATNIKI 📖 KSIĄŻKI 📖 RECYKLING 📖 RĘKODZIEŁO 📖 WARSZTATY 📖 OPOWIEŚCI 📖 KRAINA OLIMPIA!

 

 

Zapraszamy na kolejny warsztatowy weekend w Krainie Olimpia! W niedzielę odwiedzą nas Patrycja Plich i Marta Węglińska ze Studio Sztuki Kobalt, które pokażą nam jak stworzyć WŁASNORĘCZNIE NOTATNIKI z materiałów odzyskanych: makulatury i niewykorzystanego papieru.

 

🍀🌳📚 CO ZA HISTORIE W TYCH NASZYCH KSIĄŻKACH! 🍀🌳📚

 

Stworzone notatniki staną się miejscem, w którym później znajdą się kolaże obrazkowo-tekstowe. W efekcie sami stworzymy książki wypełnione własnymi historiami! Staną się one przystanią również dla…

 

BAJKI O KRAINIE OLIMPIA

napisanej przez Mateusza Marczewskiego!

 

 

🌳🌱🍀☀🍀🌿🌲

 

To świetny warsztat zarówno dla dorosłych, jak i dzieci! Prowadzące piszą o nim tak:


Warsztat przygotowuje do samodzielnego wykonywania formy książki i notatnik z dostępnych pod ręką materiałów. Korzystanie z surowców odzyskanych – papier makulaturowy, tektura, gazety itp. uczy dzieci odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Ponadto nietypowość niektórych materiałów, z którymi będziemy pracować rozwija wyobraźnię otwierając ich na niekonwencjonalne rozwiązania. Praca nad własnym eksperymentalnym tekstem połączonym z ilustracjami uczy intermedialnego/interdyscyplinarnego myślenia. Wytworzenie od początku do końca samodzielnie książki jako dobra kulturowego wyzwala w dzieciach poczucie sprawczości i wiarę we własne umiejętności.

 

🌳🌱🍀☀🍀🌿🌲

 

 

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#cwp2019 #poznanwspiera

 

Krainie Olimpia 2019 patronują:
Radio Afera
lazarz.pl
Głos Wielkopolski
Po-Dzielnia
www.dziecipoznan.pl
BIOrę