DZIEWCZYŃSTWO PREMIERA ZINA

PREMIERA ZINA DZIEWCZYNSTWO/ GIRLHOOD

Zapraszamy na premierę interaktywnego projektu, który ma na celu zdefiniowanie tytułowego dziewczyństwa. Pojęcie powstało z potrzeby określenia obszaru, który nie został do tej pory zdefiniowany – wychodzącego poza kategorie dziewczęcości i kobiecości. Przyjęcie angielskiego tłumaczenia girlhood wychodzi naprzeciw (i przy tym nieco na przekór) brotherhood – męskiej sztamie.

Do tworzenia terminu za pomocą otwartego zgłoszenia zaprosiłyśmy wszystkich chętnych. Dzięki braku jednoznacznego komunikatu związanego z „tematem” na skrzynkę mailowa otrzymałyśmy wiele swobodnych interpretacji oraz twórczych odpowiedzi. Dziewczyństwo stało się w efekcie kolektywną odpowiedzią na rzucone hasło – interaktywnym projektem, który rozwinął się daleko poza pomysł drukowanego zina. Nadesłane zgłoszenia to także muzyka, video i performance, które zostaną zaprezentowane podczas premiery.

W trakcie wydarzenia będzie można w miłej atmosferze zapoznać się z efektami naszej współpracy z twórczyniami i twórcami z całego świata.

 

Agata Konarska
Klaudia Kozińska
Ula Lucińska
Paulina Piórkowska
Karolina Wojciechowska