DZIEWCZYNY OPISUJĄ ŚWIAT / Warsztaty

Alesandra Jakubczak / Zofia Krawiec / Kasia Sikora

Jak wspominacie swoje nastolęctwo? Ten okres między byciem dziewczynką, a byciem kobietą – zróżnicowany, trudny, często umniejszany, a przecież tak ważny, czas doświadczania rzeczy po raz pierwszy.

Pogadajmy o nim. Bez wstydu, bez zarzutów o egzaltację i pensjonarskość – pogadajmy o tym jak dziś wspominacie świat dziewczęcego dorastania.

 

W ramach trwającej rezydencji Oli Jakubczak zapraszamy Was na otwarte sesje warsztatowe, do których kanwą będą zebrane przez nas pamiętniki. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, do dzielenia się własnymi doświadczeniami i refleksji nad kobiecością.

 

Pierwszą sesję warsztatową (17 marca) poprowadzą reżyserka teatralna Aleksandra Jakubczak i pisarka / kuratorka / artystka Zofia Krawiec, która zapoczątkowała w Polsce dyskusję na temat selfie feminizmu, czyli teorii opisującej zjawisko, zgodnie z którym młode dziewczyny używają nowych mediów, jako nowych narzędzi feminizmu. Będzie miała ona otwarty, dyskusyjny charakter.

 

W drugiej sesji (24-25 marca) do prowadzących dołączy także choreografka/tancerka Kasia Sikora, a skupiać będziemy się na ekspresji: nie tylko literackiej, ale też cielesnej. Spotkania te są częścią procesu pracy nad spektaklem: jeśli poczujecie, że chciałybyście się bardziej włączyć w jego powstawanie, to istnieje możliwość współpracy przy kolejnych etapach.

 

FB: https://www.facebook.com/events/1999421910297716/

 

Prosimy Was o deklarację chęci udziału w sesjach warsztatowych na biuro@scenarobocza.pl – jeżeli zainteresowanie okaże się bardzo duże, zoorganizujemy dodatkowe spotkanie w niedzielę 18 marca, by każda osoba mogła uczestniczyć w nim komfortowo i z oddaną jej należną uwagą.

 

Jeśli macie taką ochotę, napiszcie parę słów o sobie, oraz o tym dlaczego chcecie wziąć udział warsztatach – pozwoli nam to lepiej przygotować się do spotkań z Wami.