Finał projektu KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI 2020

Lato było dla nas łaskawe – przez cztery miesiące spotykałyśmy i spotykaliśmy się na warsztatach, pokazach i piknikach. Kraina Olimpia wydarzyła się dzięki współpracy z wieloma artystkami, animatorami, muzykami i DIY-mistrzyniami.

 

Po wszystkich przygodach, czas na finał! Wpadnijcie zgarnąć swoją kopię zina, zadrukować ulubioną torbę/koszulkę wzorami stworzonymi pod sitodruk albo pochillować przy ciepłych dźwiękach setów DJskich.

 

Zin muzyczny powstał w ramach warsztatów prowadzonych przez Wydawnictwo Bomba (Nina Budzyńska, Małgorzata Mycek). Razem z warsztatowiczami stworzyły metodą kolażową strony, które następnie zostały złożone w zbiorowe wydawnictwo. Kolejnym etapem było drukowanie magazynu technologią RISO, która daje kosmiczne efekty! Jedno z 50 takich unikatowych wydawnictw będzie można zgarnąć dla siebie zupełnie bezpłatnie. Spoko pamiątka?

 

Kolejny element finału to szybki warsztat sitodruku – to kolejna metoda, z którą działa Bomba. Do tego działania przygotujcie jakąś torbę albo koszulkę – będziecie mogli na niej nadrukować przygotowane wcześniej wzory.

Uchylamy rąbka tajemnicy – jeśli kojarzycie dziwne zwierzaki z placu przed Olimpią, to jeden z nich będzie mógł wylądować na Waszym materiale!

 

 

Jesteśmy na placu od 15:00, zajrzyjcie kiedy Wam pasuje pożegnać z nami lato, do zoba!

 

 


 

ARTYSTKI_PROWADZĄCE:

 

Wydawnictwo Bomba to oddolna inicjatywa, w której zajmują się wydawaniem zinów i książek artystycznych: „Uważamy, że ta forma przekazu jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach ze względu na swoją siłę – druk zawsze jest mocniejszy od tego, co przeczytamy w internecie. Przy okazji ważna jest dla nas estetyka. Chcemy, aby nasze wydawnictwa były dobrze zaprojektowane i cieszyły jako przedmiot. W dobie nadprodukcji jeśli już chcemy tworzyć nowe rzeczy to istotne jest, żeby łączyły w sobie przekaz i piękno.
Dajemy przestrzeń na zaprezentowanie się osobom zajmującym się muzyką, sztukami wizualnymi oraz pisaniem. Organizujemy eventy towarzyszące premierom kolenych zinów, stwarzając pretekst do rozmów o tematach poruszanych w nich przez autorów i autorki, z którymi nawiązujemy współpracę”.

 


 

Podczas warsztatów zorganizowanych podczas tegorocznej edycji projektu:

  • Powstały 3 wielkoformatowe instrumenty, z których można korzystać w przestrzeni Olimpii
  • Zainstalowane zostały realizacje dźwiękowe po miejskim nasłuchiwaniu
  • Była okazja poznać ruch i taniec z perspektywy osób z niepełnosprawnościami
  • Dostałyśmy skrzydeł podczas śpiewokrzywu z różnych regionów Europy
  • Wspólnie skroiliśmy zina muzycznego ze skrawków, bazgrołów i literek

 

Więcej o projekcie „Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki” przeczytacie TUTAJ

 

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.