Spektakl „Kamieniarz”

Teatr Małeke

16 lipca (ndz.) g. 14:00 – 16:30
Spektakl „Kamieniarz” Teatr Małeke

 

Kamieniarz to tradycyjna chińska bajka mówiąca o poszukiwaniu swego miejsca na ziemi o poszukiwaniu siebie, mówiąca o tym, że najważniejsze jest pozostanie sobą, bo tylko wtedy można zostać prawdziwie szczęśliwym człowiekiem.

 

Kamishibai nazywany też teatrem obrazkowym lub teatrem narracji to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. Forma ta powstała w XII w buddyjskich świątyniach gdzie mnisi opowiadali w ten sposób moralizatorskie historie często niepiśmiennej publiczności. W późniejszych czasach handlowcy-gawędziarze ściągali przed swe kramy w ten sposób dzieci wraz z rodzicami, najpierw opowiadając bajki, a później sprzedając swoje towary

 

Po spektaklu odbędą się warsztaty KAMISHIBAI:

 

wspólnie poznajemy tajemnice Teatru Kamishibai. Dzieci uczą się tworzyć i opowiadać własne bajki.
Za pomocą prostych technik plastycznych przedstawiają je tworząc swoje Kamishibai

 

wstęp wolny

Zadanie kulturalne jest finansowane ze środków Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”

Teatr Małeke prowadzi działalność poświęcona artystycznej aktywności dzieci i młodzieży. Interdyscyplinarną grupę tworzą aktorzy scenografowie, kostiumolodzy i rzeźbiarze. Założeniem jest wprowadzenie dzieci w magiczny świat teatru,w którym to stają się animatorami i twórcami swoich mini spektakli. Celem działania teatru jest rozwój myślenia twórczego i zdolności manualnych dzieci, poprzez umiejętne wykorzystanie wartości tkwiącej w ich wyobraźni. Uczymy wykorzystywać twórczą moc wyobraźni na każdym poziomie życia, jednocześnie uświadamiając jak ważna jest umiejętność współpracy z innymi i pracowitość. Działania „Małeke” mają w założeniu szeroko pojętą Edukację Artystyczną.
Wprowadzamy dzieci i młodzież w różne formy języka kultury i sztuki. Dzieci staja się animatorami, aktorami, reżyserami, scenarzystami, współorganizatorami, artystami. Wspólnie tworzymy scenariusze, dźwięk,lalki z różnych gatunków teatru lalek i kostiumy. Podczas pracy najważniejsza jest dobra zabawa,profesjonalizm, wspólne działania i spektakularny finał.
Małeke powstało po to by pokazać małym ludziom jak ważni są w tworzeniu swego życia i jak potrzebne jest
bycie otwartym na twórcze działanie w każdej jego dziedzinie.