NIE BĘDZIE NICZEGO

Wydawnictwo Bomba, Galeria Luka

10-14 V / 18-20 

 

16 V / 19:00 / FINISAŻ

 

 

Wernisaż wystawy Nie będzie niczego oraz Premiera zina BOMBA03 magazine///Katastrofa

 

Czerpiąc ze swoich doświadczeń i niepokojów osoby biorące udział w wystawie tworzą krajobraz wyobrażony zbiorowej (niedoli/porażki/klęski). Będziemy mówić o tym co nas boli, co nas straszy, proponować jak można temu zaradzić. Dokumentacja nastrojów przeżywanych osobno lub wspólnie, szacunek materialnej i duchowej skali zniszczeń. Premierowo do tematu odniosą się wśród innych twórczyń/ów Olma, Katarzyna Wyszkowska, Małgorzata Mycek.

 

Wystawę Nie będzie niczego szykuje Wydawnictwo Bomba we współpracy z Galerią Luka.

 

Wernisażowi będzie akompaniował koncert.

 

Wystawie Nie będzie niczego towarzyszy premiera zina. W naborze prac do BOMBA03 magazine///Katastrofa wpłynęły 73 zgłoszenia. Spośród nich wybrano 39 osób, których grafiki oraz teksty znajdą się w publikacji. Wyłonione prace często stanowią krytykę kapitalizmu oraz sytuacji panującej w Polsce, pochylają się nad zagadnieniem ekologii lub są poświęcone osobistym doświadczeniem małych katastrof. W limitowanej ilości ukaże się dodatek – kaseta z katastroficznym soundtrackiem do zina.

 

Nie będzie niczego.

 

Wydawnictwo Bomba to oddolna inicjatywa tworząca ziny. Za pomocą otwartych naborów, ogłaszanych kilka razy w roku, tworzymy platformę służącą do promocji osób zajmujących się wszelkiego rodzaju sztuką. Wspieranie najciekawszych zjawisk, eksperymentalnych form, jak i promowanie twórczości osób dopiero rozpoczynających karierę artystyczną są dla nas ważną misją.

 

Galeria Luka to eksperymentalna przestrzeń/sytuacja wystawienniczo-wydawnicza.

 

Ze względu na kryzys pandemiczny zaadoptowana do nomadycznego trybu pracy.

 

Wydawnictwo Bomba oraz Galeria Luka współpracują ze sobą od lat. W dawnej siedzibie galerii, przy ulicy Łukaszewicza te dwie inicjatywy organizowały wspólnie już kilka wydarzeń, między innymi Traszowy Wieczór z Bombą przy premierze Trasz Zina oraz Visual Convent: TOP 10 tajemniczych historii & premiera zina. Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć na naszym Instagramie oraz Facebooku.

 

 

Premiera: co, kto, gdzie i kiedy?

 

Premiera zina oraz wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca o godzinie 19:00. Wystawa potrwa przez 5 dni, do 31.03. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Koncert to wydarzenie płatne i biletowane. Bilety można nabyć przed jego rozpoczęciem. 

 


 

Zespół kuratorski: Alicja Mielczarek, Nina Budzyńska, Małgorzata Mycek

 

Osoby biorące udział w wystawie: Aneta Sieniawska/Lux Mundi, Alicja Mielczarek, Ala Urwał, Kiju Hempkiewicz, Kozlow, Nina Budzyńska, Małgorzata Mycek, Patrycja Cichosz, Olma, Katarzyna Wyszkowska, Nikodem Biegowski, Jakub Kosecki, Olga Truszkowska, Anastasiia Kovalenko, Zuzanna Wiewiórka

 

Muzyka: G.H.E.R.T, Lemisz, Masscry, FKA, DUDI, Brzydkie Formy,

 

VJ: Dominika Hoyle, Michalina Pryśko, Mati Bratkowski