NIE MÓW NIKOMU: KWARANTANNA

Adam Ziajski

wydarzenie bezpłatne

 

Filmu znajduje się na platformie youtube: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PaWv4pjmDOg

 

Nie ma teatru. Unieważniliśmy go. Zostaliśmy my, ludzie teatru. Zostały martwe budynki nazywane ciągle teatrami. Zostały też historie, które historiami są tylko dlatego, że ktoś komuś je właśnie opowiada. Bardzo liczyłem, że spotkamy się wszyscy live, ale to wcale nie jest takie proste. Język migowy, mówiony i pisany, spiętrzone razem w sieci nie wytrzymały próby. Dlatego powstał ten film, zaś spektakl jest tylko jego kanwą.
Przed Wami prawdziwe historie opowiedziane przez bohaterów naszego spektaklu. Mieszkają pośród nas, czasem okno w okno, balkon w balkon. Głusi, bo o nich mowa, to najbardziej wykluczona grupa społeczna. Od zawsze izolowani teraz poddani są kolejnej izolacji. W jakimś sensie w tych nierównościach, właśnie teraz, staliśmy się sobie równi, czy może raczej równie samotni.

 

Adam Ziajski

 

Scenariusz i reżyseria: Adam Ziajski

Występują: Jacek Frąckowiak, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Agnieszka Maria Turek, Piotr Nowak, Dominika Mroczek–Dąbrowska, Adam Ziajski

Edycja wideo: Jędrzej Guzik

Dźwięk: Maciej Frycz

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Premiera: 10.05.2020

 

Zaczerpnięte fragmenty tekstu pochodzą ze spektaklu „Nie mów nikomu” i są inspirowany osobistym doświadczenie twórców, a także reportażem Anny Goc pt. „Głusza”.

 

Film został zrealizowany w języku migowym z polskimi napisami.

 


 

Mimo ograniczeń związanych z epidemią, cały czas pracujemy. Wydarzenia online są bezpłatne, ale możesz wesprzeć nasze działania przekazując darowiznę:

 

Stowarzyszenie Scena Robocza
95 1240 1747 1111 0010 7693 5283
Tytuł: „Darowizna”

 

Dziękujemy za każdy gest solidarności z ludźmi teatru!