NÓW: THE SECRET GATHERING // pokaz filmu

NÓW: THE SECRET GATHERING by LPV

 

Witamy Cię tam, gdzie wszystko się zaczyna.
Wejdź w mrok, miejsce narodzin jasności.
Zamknij szeroko oczy.
NÓW cię wzywa.

 

Przed Tobą nowy cykl przemian, w którym to, co znane i oczywiste symultanicznie przeplata się z tajemnicą i wieloznacznością. Doświadczenia, lęki i pragnienia zmaterializowane w naszych historiach. Te historie to performensy – indywidualne i zbiorowe, które łączą w sobie taniec, teatr, muzykę i elementy sztuk wizualnych i które dotykają m.in. problemu (nie)przystosowania do norm i społecznych oczekiwań, odkrywania własnej tożsamości, samoakceptacji czy poszukiwania własnych środków wyrazu. To wszystko pozwoli Ci dogłębniej poznać Ball Culture i jeden z kluczowych jej elementów – voguing, ale także inne, sceniczne formy queerowej ekspresji.

 

Nów to nie tylko wydarzenie performatywne. To przestrzeń dla nas i dla Ciebie, miejsce do przeżywania i oswajania towarzyszących nam na co dzień emocji, ale i wspierania się w tej trudnej sytuacji, jakiej przyszło nam żyć – wzrostu homofobii, ksenofobii, rasizmu w Polsce i na świecie czy szerzącym się wykluczeniom, także w bezpiecznych – dotąd – środowiskach.

 

WYSTĄPILI:
Karolina “Miss Pinky” Adamska (@lunarlone)
Sebastian “Zozo” Budek (@zozo_bucz)
Kacper “Koko” Kokociński (@kacper_k_)
Michał “Zygzak” Łaciński (@zygzak_mcqueer)
Kacper “Casper / Heroin” Niziński (@casperismad | @heroinqween)
Adrian “Dziadek Yantar” Rutkowski (@grandpa_yantar)
Bona Stanulewicz (@bonanifique)
Mewa Topolska (@czytomewa)

PROWADZĄCA:
Ola Juchacz / Lizzy Strata (@lizzysraka)

POMOC KOORDYNACYJNA:
Dominika Mądry
Ola Juchacz

SCENARIUSZ, REŻYSERIA, CHOREOGRAFIA:
LPV – Lokalni Poznańscy Voguerzy

WSPÓŁORGANIZACJA, WSPÓŁPRODUKCJA:
makemake
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej

MATRONAT MEDIALNY:
pozqueer.

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY:
LPV – Lokalni Poznańscy Voguerzy

ŚWIATŁO:
Krystian Koźbiał

ZWIASTUN:
makemake

OPRAWA GRAFICZNA WYDARZENIA:
idea: Kacper Niziński
wykonanie: Weronika Heronika Harzyńska

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Funduszu dla Odmiany.


LPV – Lokalni Poznańscy Voguerzy to wywodzący się z Poznania kolektyw artystyczny związany ze sceną voguingową. LPV, obok uczestnictwa członków grupy w tzw. ballach stanowiących miejsce eksponowania swoich umiejętności artystycznych przed członkami społeczności Ball Culture, w swych działaniach chce eksponować jej wyjątkowość szerszej grupie odbiorców ukazując nie tylko voguing jako powszechnie rozpoznawalny już styl taneczny, ale także wszystkie formy kreatywnych i performatywnych działań, jakie pojawiały się w kulturze ballroomu od jej zarania. Należą do nich: taniec i teatr fizyczny, tworzenie muzyki i śpiew, cross-dressing i drag, sztuki wizualne, scenografia, kostiumografia, moda itd. Z uwagi na historię kultury vogue, kluczowe są tu kwestie związane z seksualnością, cielesnością oraz szeroko rozumianą queerowością, a także indywidualnymi przeżyciami członków grupy.