olimpijski rok sceny roboczej

Już za kilka dni SCENA ROBOCZA będzie miała swój pierwszy rok w nowym miejscu. Dawne kino Olimpia stało się dla nas sercem teatralnego, współczesnego OFFu i przez cały 2017 rok mamy zamiar dbać o jego właściwe tętno.

Do końca sezonu zaprosimy widzów na około 100 prezentacji, przygotowanych przez ponad 25 zespołów z całej Polski. Głównie jednak będą to zespołu poznańskie, bo my cudze chwalimy, ale swoje znamy – i doceniamy.Tępa nadadzą nam premiery – będzie ich aż 9! Nad pierwszą z nich
Nową Wizją: ekskluzje, akty, sublimacje pracuje już Teatr Automaton
nasi pierwsi rezydenci, a my zapraszamy już teraz na pokaz premier 1 kwietnia
(i nie jest to prima aprilis).

Przez najbliższe miesiące przyświecać nam będzie hasło zaproponowane przez twórców Nowej WizjiTeatr mój widzę offowy – co jest dobrą wróżbą na cały rok, w którym aż 4 rezydencje, w tym IV edycja konkursu Nowa Generacja, cykl Mikro Teatrów w ramach którego wyprodukujemy 4 mikro formy o makro znaczeniu, przeplatając je tymi, które przygotowała Komuna Warszawa.Regularny repertuar Sceny Roboczej otwieramy już 3-go marca o godzinie 19:00 najnowszym spektaklem Teatru Biuro Podróży, nieprezentowanym jeszcze w Poznaniu. ZŁE MIASTO to piękna praca o robotniczej Łodzi i takim też buncie. Zobaczcie swój teatr OFFowy wraz z nami!