ORO, ARO I PTAK / PREMIERA KSIĄŻKI DLA DZIECI

Oro, Aro i Ptak

 

premiera książki dla dzieci połączona z instalacją interaktywną

 

16 XII / poniedziałek / 13:00-18:00

 

🎄🎄🎄🐤 🐤 🐤

 

Czas sprawić prezent sobie i innym! Tegoroczny sezon Sceny Roboczej kończymy PREMIERĄ KSIĄŻKI DLA DZIECI 🤶🏽 🎅🏽

 

Bajka „Oro, Aro i Ptak” inspirowana letnim projektem Kraina Olimpia jest abstrakcyjną opowieścią o przygodach Oro i Aro, historią o miłości, przyjaźni i zachowaniu harmonii, uważności na naturę i otaczający nas świat.

 

Chcemy Was zaprosić do tego magicznego świata i przeprowadzić przez opowieść inspirując się dziecięcą wyobraźnią – najmłodsi przy współpracy z dorosłymi stworzą interkatywną instalację w przestrzeni Sceny Roboczej, pokażą nam jak widzą świat oczami Aro i Oro.

 

A od 15:00 gościć będzię u nas Kołorking Muzyczny z improwizacjami muzycznymi KOimpro!

Spotkamy się z muzykami-improwizatorami z różnych światów muzycznych, którzy w całkowicie pomieszanych składach improwizują półgodzinne koncerty.

 

Premiera książki i interaktywna instalacja jest połączeniem 2 projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz letnich działań ze społecznościa lokalną:

 

🎄 „Aro, Oro i Ptak” to bajka autorstwa Mateusza Marczewskiego powstała w ramach projektu Kraina Olimpia – skwer sąsiedzki 2019, i służyła jako inspiracja do działań warsztatowych oraz jako scenariusz międzypokoleniowego słuchowiska.

 

🎄Premierową instalację tworzy młodzież uczestnicząca w warsztatach w ramach projektu „sTWÓRZ|zROZUM” w ramach modułu scenograficznego prowadzonego przez Adama Karola Drozdowskiego.

 

Podczas KOimpro! wystąpią:

Paweł Knorps, Kacper Sikora, Bogusz Bogatko, Jeff Gburek, Wojtek Krzyżanowski, Antoni Grzybowski, Ostap Manko, Konstanty Kamiński, Dawid Dąbrowski, Kuna Kki, Hubert Karmiński

 

„Aro, Oro i Ptak”
autor: Mateusza Marczewskiego
Ilustracje i skład: Nina Budzyńska
korekta: Jakub Bączek
Wydawca: Stowarzyszenie Scena Robocza
ISBN: 978-83-938140-1-5
Druk: Drukarnia MJP.eu

 

Wydarzenie jest bezpłatne.

Książka będzie dostępna w cenie 30 złotych.

 

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować pod adres mailowy: edukacja@scenarobocza.pl lub pod numer 509 238 599. 


Wydanie książki jest współfinasowane Urząd Miasta Poznania

 

Projekt sTWÓRZ | zROZUM dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków budżetowych Miasta Poznania.