PRZESILENIE: stream koncertu z komentarzem na żywo

Jacek Hałas i Dom Tańca

BEZPŁATNE WYDARZENIE ONLINE

 

Od szaleństwa ludowych i barokowych tekstów o nieuchronności śmierci do pieśni światła, narodzenia i życia. Na pohybel ciemności, pandemii i głupocie, które oplatają nas coraz ciaśniej mroczną siecią współczesnego „vanitas”, szukamy w ludowych przekazach pewności, że światło rozproszy mrok. Od śmierci do życia, po raz kolejny, jak co rok, jak od zarania dziejów.

 

Artyści Poznańskiego Domu Tańca oraz goście specjalni, pod wodzą Jacka Hałasa zapraszają do Sceny Roboczej na odczarowywanie świata.

 

Tę wędrówkę od mroku do światła, od męskości do kobiecości, od śmierci do narodzin wesprze technologia – wielokanałowy streaming, liczne oka kamer, okablowanie i decki. Dzięki pozornie zimnym, oschłym sprzętom damy szansę tej dualistycznej, uproszczonej wizji wybrzmieć też w obszarze niuansów, krytyki i komentarza. Poza wiodącym kanałem streamingu będziecie mogli „podejrzeć” artystki i artystów, ale też posłuchać wokalnej publicystyki na żywo – w wykonaniu Dziada i Baby.

 

Wydarzenie odbywa się ONLINE, streamowane na kilku kanałach:

 

  1. NARRACJA GŁÓWNA
    ➳ Facebook @domtancapoznan lub @scenarobocza

 

  1. NARRACJA BABY
    ➳ transmisja na żywo na Instagramie @queenlizzystrata

 

  1. NARRACJA DZIADA
    ➳ transmisja na Zoomie: [link]

 

Chcesz wziąć udział w oficjalnej częście wydarzenia (Facebooka) czy podglądać co się dzieje na backstage’u (Instargram/Zoom)? Interesuje Cię wiodąca opowieść snuta przez instrumenty i głosy, czy potrzebujesz dodatkowego komentarza od jednego z głęboko upłciowionych narratorów?

 

Wybór należy do Ciebie! Mieszaj głosy, dźwięki i narracje – poczuj CHAOS jaki niesie ze sobą zimowe przesilenie!

 

 

Koncepcja i reżyseria: Jacek Hałas
Występują: PrzodkiNie, 60 zwrotek / godzinę, Wolny Obrót, Piotr Braszak, Pawłowski & Rogaliński, Gołoborze, Światowce, Manugi, Noiseband, Grzegorz Ciemciach
Plastyka sceny i projekcje: Julia Hałas
Dziad: Witold Roy Zalewski
Baba: Ola Juchacz
Realizacja dźwięku: Bartek Olszewski
Produkcja: Stowarzyszenie Scena Robocza
Premiera: 18 XII 2020

 


 

Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań projektu „Wędrujący Dom Tańca – 20-lecie Domu Tańca Poznań” oraz projektu Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza. Projekt dofinansowano ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. #poznańwspiera

 

Grafika: moodagency
Zdjęcie: Marianna Łakomy