CO TO? – spektakl dla widzów najmłodszych

STUDIO TEATRALNE BLUM

Jeden z pierwszych w Polsce spektakli dla dzieci najmłodszych 0 -5
HOPEK i SIUPEK dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności  wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka

SPOTKANIE na spektaklach STUDIA TEATRALNEGO BLUM podzielone jest na 3 części:
1/ „PRZEDGRA” – oswajanie dziecka z postaciami ze spektaklu
2/SPEKTAKL trwajacy ok 20 min-w kameralnym gronie (maksymalnie 25 dzieci)
3/ WSPÓLNA ZABAWA na scenie – zwiazana tematycznie i ideologicznie z tym co dzieci obejrzały podczas spektaklu
( dzieci mogą bawić sie scenografią i rekwizytami)

PRZEDE WSZYSTKIM DBAMY o to, aby dzieci przychodząc do nas czuły , że zawsze są u nas mile widziane. Staramy się nawiązać z każdym dzieckiem indywidualny kontakt.

ATMOSFERA : spotkania z zespołem Studia Teatralnego Blum są miłym i pełnym harmonii wydarzeniem w życiu dziecka, dla którego często jest to pierwsze „wyjście” w świat i pierwsze oswajanie się z innymi dziećmi i nową przestrzenią poza domem rodzinnym.

STUDIO TEATRALNE BLUM otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz Atest Korczak.

Spektakle teatru BLUM grane były m.in. w Lizbonie (Portugalia) , Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Umea (Szwecja), Nancy (Francja), Hanowerze (Niemcy), Newry (Irlandia), Frankfurcie (Niemcy), Szanghaj (Chiny)

wstęp wolny

Zadanie kulturalne jest finansowane ze środków Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”

STUDIO TEATRALNE BLUM od przeszło 10 lat zajmuje się produkcją spektakli dla maluszków.Od paru lat stałą siedzibą teatru jest Concordia Design w Poznaniu,
Na podstawie autorskich scenariuszy powstają spektakle z własną scenografią, kostiumami i muzyką.Zespół aktorski dobierany jest starannie nie tylko ze wzgledu na umiejetności aktorskie, ale także pod kątem znajomości psychiki i potrzeb małego dziecka.
Podczas przedstawień razem z dziećmi na widowni przebywa PEDAGOG TEATRALNY, który czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym widowni