Spotkanie z WOJCIECHEM JAGIELSKIM

O małej republice na południu Rosji

 

Po spektaklu POPYTKA odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim: dziennikarzem, reporterem, pisarzem. Tematem będą wieże z kamienia, zikr, nieprzekraczalne granice i wolność. Będziemy rozmawiać o Czeczenii, jej mieszkańcach i partyzanckiej wojnie toczonej przeciwko wielokrotnie liczniejszej armii. I o tym, co ta wojna przyniosła ze sobą; jak bardzo trwały ślad pozostawiła w miejscu i ludziach.
W spotkaniu udział wezmą twórczynie spektaklu „Popytka”.

 

Wojciech Jagielski współpracował z PAP 1986-91, Gazetą Wyborczą 1991-2012, PAP 2012-2017. Obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym. Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich. Świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie.

 

Autor książek: Dobre miejsce do umierania (Wydawnictwo Historia i Sztuka, 1994), Modlitwa o deszcz (W.A.B., 2002), Wieże z kamienia (W.A.B., 2004), Nocni wędrowcy (W.A.B., 2009), Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli (Znak, 2013), Wypalanie traw (Znak, 2012), Wszystkie wojny Lary (Znak, 2015), Na wschód od zachodu (Znak, 2018).

 

Spotkanie poprowadzi prof. Izabela Skórzyńska: profesor nadzwyczajny ze st. naukowym w Zakładzie Dydaktyki Historii.

 

Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny