W TOBIE TRWAM…

M. Błaszczak, P.Malicki, A. Radwański, Mateo Dupleich Rozo

„W Tobie trwam…” jest próbą zmierzenia się z doświadczeniem doczesności i przemijania. Spektakl jest pierwszym wspólnym projektem czworga niezależnych artystów tańca: Pawła Malickiego, Moniki Błaszczak, Adriana Radwańskiego i Luisy Mateo Dupleich Rozo. Z indywidualnych i bardzo odmiennych perspektyw przyglądają się oni biblijnej symbolice, oraz znaczeniu archetypów i rytuałów w ich dzisiejszym życiu. Osobiste i przełomowe dla twórców doświadczenia stały się punktem wyjścia do szerszej refleksji nad czasami, w których żyjemy, oraz nad naszym trwaniem w czasie.

 

„Czasie wiedzy i niewiedzy, w Tobie trwamy.
Czasie niewinności, w Tobie trwamy.
Czasie nienasycenia, w Tobie trwamy.
Czasie nienawiści, w Tobie trwamy.
Czasie na zmiany, w Tobie trwamy.”

 

GRAMY:
22 października (piątek) – 19:00
23 października (sobota) – 19:00

 

BILETY: Spektakl nie jest biletowany. Prosimy o rezerwację wejściówek pod adresem bilety@scenarobocza.pl

 

W TOBIE TRWAM

Koncepcja: Paweł Malicki

Choreografia i wykonanie: Monika Błaszczak, Paweł Malicki, Adrian Radwański, Mateo Dupleich Rozo

Dramaturgia: Regina Lissowska – Postaremczak

Kostiumy i scenografia: Paweł Malicki

Muzyka: Lubomir Grzelak

Konsultacje: Ewa Wycichowska

Współorganizacja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Premiera: 22 X 2021

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”,  realizowanego  przez  Narodowy  Instytut  Muzyki  i  Tańca.


Adrian Radwański

Tancerz, choreograf, pedagog, nauczyciel Pilates. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także Pedagogiki Baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego droga jako artysty-tancerza związana jest z instytucjami Polskiego Teatru Tańca oraz Tanztheater Braunschweig (Niemcy). Radwański jest wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2020 roku prowadzi Centrum Pilates i Tańca Pendulum.

 

Monika Błaszczak

Polsko-łemkowska artystka interdyscyplinarna, badaczka i choreografka. Absolwentka Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Założycielka i członkini MassHysteria Collective. Bada zdolność ciała do samoleczenia i widmowy wymiar ruchu. Prezentowała prace m.in. w Tate Modern, Lilian Baylis Studio Sadler’s Wells, The Barbican, V&A Museum, South London Gallery, V.O. Curations, Polskim Teatrze Tańca.

 

Luisa Mateo Dupleich Rozo

Boliwijska multidyscyplinarna artystka i badaczka, która mieszka w La Paz i działa na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów licencjackich z tańca współczesnego w Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban, Luisa współpracowała z licznymi artystami pry niezależnych wydarzeniach kulturalnych, zrealizowała również cztery wielkoformatowe prace scenograficzne w Norwegii (2015), Anglii (2019), Boliwii (2020) i Polsce (2021).

 

Paweł Malicki

Tancerz, pedagog, choreograf, trener personalny. Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu,  absolwent wydziału pedagogiki na specjalności: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W 2013 uzyskał dyplom choreografa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność Choreografia i teoria tańca, a w 2019 dyplom Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Trener personalny. W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter w Kaliszu, w latach 2004-2020 związany z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Swoją taneczną drogę zaczął od Studia Tańca Współczesnego „Plus”, gdzie próbował wielu technik tanecznych: taniec ludowy, show dance, disco – dance, modern, taniec współczesny, a także gimnastykę i akrobatykę. Jest twórcą spektakli: „Kilka kroków (d)o miłości”, „Mat”, ”Secondhand”, „The Unknown – Niewiadoma”, tryptyku: „Hello, My Friend!”, „Hello, Stranger!”, „Hello. And Goodbye”, „Kroniki czasu przyszłego: Żywa Historia. Przedmiot myśli”.