WARSZTATY BYŁO NIE BYŁO / ZAPISY

Basia Prądzyńska i Katarzyna Jackowska – Enemuo

 

W ramach tegorocznej edycji Krainy Olimpia wraz z dziećmi wystawimy spektakl “Było, nie było”, którego powstawanie nadzorować będzie Basia Prądzyńska. W związku z tym w Scenie Roboczej zrealizujemy pięciodniowe warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-11 lat, które odbywać będą się od 22 do 26 sierpnia.
W trakcie finału uczestnicy pokażą nam efekty swojej pracy na profesjonalnej scenie teatralnej, z muzyką na żywo, kostiumami, scenografią: będzie można poczuć się jak prawdziwa gwiazda!

 

 

Warsztat oparty będzie o spektakl „Było nie było”, który powstał w 2016 roku w ramach programu integracyjnego dla dzieci romskich i polskich w SP nr 26 w Poznaniu. Poprzez szereg działań artystyczno-edukacyjnych Fundacja Art Junction wraz z dziećmi oraz muzyczką-opowiadaczką Katarzyną Jackowską – Enemuo przygotowała spektakl inspirujący się ważnymi tożsamościowo dla społeczności romskiej legendami i baśniami polskimi oraz wyobraźnią młodych uczestników projektu.

 

 

Spektakl opowiada o grupie dzieci żyjącej w szczęśliwej krainie, które po tym, jak z nieboskłonu znika słońce, wyruszają w podróż, by je odnaleźć.

 

 

Deklaracje chęci udziału prosimy przesyłać na: pr@scenarobocza.pl

Ilość miejsc ograniczona!