WARSZTATY: SAMORÓBKA

Paweł Romańczuk

WARSZTATY „SAMORÓBKA”

30 czerwca / wtorek / 14:00-19:00
plac przed siedzibą Sceny Roboczej (ul. Grunwaldzka 22)

🐞 Warsztaty dla dzieci i dorosłych od 5. roku życia
🐞 Można dołączyć w każdej chwili!
🐞 Wydarzenie bezpłatne, nie wymaga zapisów

Kolejną, muzyczną edycję projektu KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI rozpoczynamy warsztatami tworzenia własnych instrumentów!

Hasło „samoróbka”, jest dobrze znane większości Polaków. Oznacza jednocześnie tani wytwór amatorski kopiujący oryginał oraz oryginalne unikatowe dzieło, prototypowy obiekt nieposiadający swojego pierwowzoru.

Warsztaty dotyczą różnych ujęć własnej twórczości: zmierzają w stronę odkrywania własnych rozwiązań w dziedzinie budowy eksperymentalnych instrumentów muzycznych, jak i amatorskiego działania, nieskrępowanego poszukiwania,
akceptującego w takim samym stopniu oczekiwane sukcesy i twórcze porażki.

Każdy uczestnik warsztatów może spróbować zbudować grający obiekt korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty. W trakcie pracy w praktyczny sposób poznajemy podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

Warsztaty dla dzieci od 5. roku życia dodatkowo będą okazją do przedstawienia programu i zapowiedzi kolejnych działań w ramach Krainy Olimpia. Przy okazji warsztatów poza tworzeniem małych instrumentów, wspólnie postaramy się zaprojektować docelowe, duże obiekty/rzeźby grające, które w trakcie dwutygodniowej mini rezydencji Małych Instrumentów powstaną na dziedzińcu.

 

Prowadzenie: Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty)

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu „KRAINA OLIMPIA – SKWER SĄSIEDZKI” 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.