WARSZTATY Z NADZIEI ONLINE

M. Popiel, P. Świerczek

“Trzeba tutaj jasno powiedzieć czym nadzieja nie jest: wiarą w to, że wszystko było, jest czy będzie dobrze. Widzimy wokół siebie niezliczone dowody ogromnego cierpienia i olbrzymich zniszczeń. Nadzieja, która mnie interesuje powiązana jest z szeroką perspektywą i ściśle określonymi możliwościami, które zachęcają nas do działania albo wręcz się go od nas domagają. Nie jest ona radosną paplaniną o tym, że wszystko zmierza ku lepszemu, choć może stanowić przeciwwagę dla utartej śpiewki o świecie schodzącym na psy. Można by ją nazwać opowieścią o zagmatwaniu i niepewności, z których wyrasta możliwość nowego otwarcia”.

– Rebecca Solnit, “Nadzieja w mroku”

 

21 marca w ramach przygotowań do realizacji spektaklu „Wszystko się zmieni”, miały odbyć się warsztaty z nadziei. Okoliczności pokrzyżowały nam plany, ale nadzieja pozostała. Zapraszamy więc na warsztaty w wersji online.

 

Globalne ocieplenie, powódź plastiku, góry elektrośmieci. Wszystko się zmieni, ale zanim zmieni się na lepsze, będzie jeszcze gorzej. Mając tego świadomość, snujemy potencjalne wizje przyszłości. Choć na horyzoncie majaczy apokalipsa, nie rezygnujemy z nadziei, próbując odnaleźć drogę do utopii. Nieustannie stawiamy pytania o rolę jaką w tej drodze mogą odegrać człowiek i technologia.

 

⚡️ ZAPISY ⚡️

 

Warsztaty odbywają się w dwóch turach: 28 marca oraz 4 kwietnia. Każdy z nich jest osobnym warsztatem, nie trzeba uczestniczyć w obu spotkaniach.

 

Ilość miejsc ograniczona.

 

Aby uczestniczyć w warsztacie potrzebujecie: komputera z dostępem do internetu oraz konta Gmail.

 

1. Aby zgłosić się na warsztat wyślij maila na adres edukacja@scenarobocza.pl

2. W treści podaj imię i nazwisko (lub pseudonim), adres Gmail (konieczne ze względu na wykorzystywane narzędzia) oraz datę, którą wybierasz (28 III lub 4 IV)

3. W odpowiedzi otrzymasz dwa linki: do streamingu na platformie Zoom, na którym odbędą się warsztaty oraz do wirtualnej tablicy Jamboard.

4. Nie udostępniaj linku osobom zewnętrznym. Chcemy zachować limit osób w trosce o poczucie komfortu wszystkich uczestniczek i uczestników.

 

Czas trwania: około 1 godzina

Warsztaty przeznaczone są dla osób od 16 roku życia.


Warsztaty są częścią przygotowań do nadchodzącej premiery teatralnej: WSZYSTKO SIĘ ZMIENI – 19 VI 2020 podczas Festiwalu Malta

 

👇👇👇👇

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O REZYDENCJI