ŻYJESZ NAPRAWDĘ W INNYM ŚWIECIE: materiały dydaktyczne

Materiały dydaktyczne do spektaklu “Żyjesz naprawdę w innym świecie” to świetny sposób na przeprowadzenie rozmowy z uczniami o tożsamości, wykluczeniu i konstruowaniu swojego “ja” w dzisiejszym świecie.

 

Materiały zawierają:

 

FILM DYDAKTYCZNY: to rozmowa z twórcami o spektaklu “Żyjesz naprawdę w innym świecie”. Jest to nie tylko rozmowa o samym spektaklu, ale także o tym czym jest teatr dokumentalny i jak oparcie spektaklu na historiach prawdziwych ludzi zmienia perspektywę. 

 

FILM-INSTRUKCJA dla nauczyciela, który szczegółowo przedstawia sposób wykonania zaproponowanych ćwiczeń.

KARTY DYDAKTYCZNE do ćwiczenia “Krok naprzód” – zawiera karty z rolami oraz opisy sytuacji (dostępne do pobrania na dole strony).

MUZYKA DO ĆWICZEŃ, która zapętlona jest tak, aby przez godzinę dawać Wam ukojenie i uspokojenie do pracy (dostępne do pobrania na dole strony).

 

Za każdym razem, kiedy wpisuję swoje imię i nazwisko, Microsoft Word podkreśla je na czerwono jako błąd. Mojej tożsamości nie ma w słowniku. Moich praw nie ma w konstytucji. O mojej godności nie mówią w telewizji. Istnieję tylko wtedy, kiedy ktoś wejdzie ze mną w relację, kiedy ktoś będzie chciał uszanować to, kim jestem i kim się czuję. Nawet kiedy próbuję kliknąć „dodaj do słownika”, to system i tak wysyła komunikat „słownik niestandardowy pełny, wyraz nie został dodany.” Więc znowu wybieram „zignoruj wszystko”.

 

Pracując nad spektaklem dokumentalnym twórcy i twórczynie udają się w podróż do swoich tożsamości. Wykorzystując prywatne materiały video, zapisy z dzienników oraz wywiady przeprowadzone na potrzeby spektaklu, starają się nakreślić obszary społeczno-kulturowe, które mają wpływ na kształtowanie tożsamości albo nazwać te aspekty, które ten kształt odgórnie narzucają. Myśląc o przyszłości, wchodzą w dialog z przeszłością. Odpowiadając teraźniejszości, tworzą perspektywę wspólnotowego i równościowego działania.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content