
Laboratorium Praktyk Współtwórczych #10 – spotkanie z Justyną Makowską
Instytucje: jakie? z kim? dla kogo?
W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.
Spotkanie #10 – Lokalna kultura = lokalne potrzeby?
Najbliższa nam kultura to ta, która dzieje się za rogiem – bez względu na to, czy podąża za globalnymi trendami, czy bardziej za wskazówkami swoich sąsiadów. I to właśnie przed takimi lokalnymi placówkami stoją dziś największe wyzwania! Jak funkcjonują instytucje kultury, dla których organizatorami są samorządy? Czy planowanie działań kulturalnych w poszczególnych miejscowościach może uwzględniać potrzeby społeczne i zainteresowanie publiczności? Czy da się zachęcić młode osoby do uczestnictwa w kulturze? Jaką rolę w kształtowaniu lokalnego krajobrazu kulturalnego odgrywają organizacje pozarządowe, na jakie wsparcie mogą liczyć i przed jakimi wyzwaniami stoją?
Justyna Makowska – dyrektorka Wydziały Kultury Urzędu Miasta Poznania; absolwentka filologii polskiej, doktora nauk humanistycznych; założycielka Stowarzyszenia Kulturownik.
Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.
Spotkanie w języku polskim
Czas trwania: ok. 2 godziny
Rozmowa będzie rejestrowana, a następnie opublikowana na naszym kanale na Spotify
Dla kogo: dla osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji.
✧Gdzie: Studio Scena Robocza ul. Wroniecka 6
✧Kiedy: 5 czerwca w godzinach 18:00-20:00
✧Za ile: wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy przez mail bilety@scenarobocza.pl
Autorem zdjęcia jest Grzegorz Dembiński.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera