twory i spółka – warsztaty pobudzenia do tworzenia

Twory i spółka - warsztaty pobudzenia do tworzenia

W głowie kiełkuje Ci już jakiś pomysł, ale nie wiesz, jak go rozwinąć? Szukasz sposobu, by wyrazić to, co Ci w duszy gra? A może po prostu chcesz miło spędzić wakacyjny wieczór, wyłapując dla siebie najbardziej inspirujące cząsteczki?

Twory i spółka to wakacyjna propozycja warsztatów pobudzających kreatywność dla młodych twórców i twórczyń (w przedziale wiekowym 16-24). 

Na spotkaniach poznajemy metody, które przydadzą Ci się do kreowania – bez względu na to, czy piszesz, rysujesz, muzykujesz, wyrażasz siebie jeszcze inaczej albo dopiero poszukujesz najbliższej Ci drogi.

Nie musisz mieć na swoim koncie żadnych gotowych tworów – popracujemy nad nowymi rzeczami lub rozwinięciem tego, co chowasz w szkicach w szufladzie.

 

W pakiecie uczestnika dostaniesz:

  • komfortową przestrzeń do dzielenia się swoimi pomysłami
  • mnóstwo inspiracji do rozwinięcia 
  • motywację do tego, by poświęcić część wakacji na stworzenie czegoś wow

temat #1

Bez tego ani rusz – atomówki napędzają stalówki

Są takie trzy bardzo ważne elementy, o których powinniśmy pamiętać podczas tworzenia. Jeśli okiełznamy to trio, będzie wielce prawdopodobne, że odbiorca naszego tworu wyskoczy z wrażenia z kapci. Co jest Bajką, Bójką i Brawurką procesu twórczego oraz jak uratować świat przez Mojo Jojo Braku Wyrazu i Bylejakości? 

temat #2

To mi się skleja w całość!

Jak zgrać ze sobą obraz i słowo, aby wydobyć z nich zupełnie nową jakość? Zanurzymy się w skrawkach, papierkach i wycinkach, wyczytamy nowe sensy i SKLEIMY w całość.

temat #3

Popatrz – jak to brzmi!

Słowo to dźwięk, melodia, rytm, rym, ton, czasem też składnik piosenki. Może brzmieć ładnie lub brzydko, niezależnie od swojego znaczenia. Potraktujemy tekst jak partyturę i rozbudzimy wrażliwość na to, co słyszalne, żeby na papier przelać swój soundtrack do życia.

temat #4

Z historią Ci do twarzy

Jak snuć opowieść, aby nie tylko nie zanudziła naszego czytelnika, ale i przyprawiła go o prawdziwy dreszczyk emocji? Pojedynczo i wspólnie odkryjemy, jakie historie można wyczytać z… twarzy.

Ważne informacje:

  • dla kogo: osoby w przedziale wiekowym 16-24
  • liczba miejsc: 10 gotowych do twórczego działania osób
  • gdzie: Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6 w Poznaniu)
  • kiedy: wakacyjne wtorki w godzinach 18:00-20:00 (4.07, 11.07, 1.08, 8.08) 

Zapisy obowiązują osobno na każde spotkanie; pierwszeństwo przy kolejnych spotkaniach mają osoby, które uczestniczyły już w którymś warsztacie z cyklu. 

W razie pytań pisz śmiało na bilety@scenarobocza.pl

___

Dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania #poznanwspiera

Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content